Wpis z mikrobloga

@pstrokatasroka: checkpoint alr4
@sargento: a twoje 52 na jaki wzrost jest przewidziany?Bo w tym wypadku to jest 163-168 więc no 10cm mniej niż sam mam.Sam sklep mówi że 54 będzie dobry, ale jak pomierzyłem wszystko w założonych butach to 54 jest taka ledwo ledwo, luz to dosłownie 2-3mm.
@Qui-Tacet: Oczywiście że lepiej wziąć mniejszy niż większy.
Tym bardziej, że ta geometria jest dość standardowa (tzn stack/reach/rozmiar) a te sugerowane rozmiary z dupy. Nie wydaje mi się, żeby komuś (w szczególności kobiecie) o wzroście ~170 było wygodnie na tej ramie 54. Poza tym w tym rozmiarze masz kiere 42cm, na 100% będzie za szeroko xD
@Qui-Tacet: najlepiej jak się przymierzysz. A najlepiej jakby Ci sklep wypożyczył i byś chwilę pojeździł.
Mam dwa rowery, jeden 54 i drugi 52. Przy 174cm wzrostu i 83cm przekroku w 54 (TT 594mm) musiałem skrócić mostek a i tak jest tak na styk. W moim 52, TT (czyli u Ciebie wymiar E) to 535mm. Praktycznie to samo co masz w tym co pokazałeś.
Ja bym wziął 52.
@Qui-Tacet: @pstrokatasroka on się łapie na oba rozmiary w tym przypadku, mały może i wydłuży ale dalej będzie mniej komfortowy, jak ktoś nie przyzwyczajony do szosy to zaraz go będą plecy bolały. Ale macie rację, źle się wyraziłem bo chodziło mi o pozycję bardziej endurance
@vanzi_gg

mały może i wydłuży ale dalej będzie mniej komfortowy

dlaczego będzie mniej komfortowy?

Generalną zasadą jest, że jak jesteś pomiędzy to bierzesz mniejszy.
Oczywiście są wyjątki, ale jak kupujesz w ciemno/przez internet i do tego pierwszy raz to trzymasz się powyższej zasady.
Na mniejszym rowerze masz bardziej sportowa sylwetkę, ja mam 56 a powinienem mieć 58 wg wzrostu i przekroku i czuję to w plecach czasami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najlepiej nie kupować w ciemno przez internet tylko wypożyczyć albo chociaż przymierzyć ale też nie zawsze jest gdzie