Wpis z mikrobloga

  • 812
#tvpis grilluje ten atak na Orlenie i zaczęliśmy z mamą gadać i doszło do tego że stwierdziła że jej to nie obchodzi i paliwo może być po 20 złotych bo jej to nie dotyczy bo nie ma samochodu ani co. To ja powiedziałem że jest w ogromnym błędzie bo jedzenie w sklepach nie pojawia się znikąd samo z siebie tylko ktoś musi je przywieźć do sklepów tymże właśnie paliwem a to z kolei wpływa na ceny towarów. No to ta stwierdziła że gadam głupoty bo się naczytam tego internetu a ona się lepiej zna bo jest starsza i już niejeden kryzys przeżyła xD kto ma takiego rodzica i próbuje z nim dyskutować i uświadamiać to się w cyrku nie śmieje.
#bekazpisu #orlen #inflacja
  • 28
  • Odpowiedz
@Camuflash: nie wiem skąd Wy bierzecie rodziców, ale mój tato po 70 i po zawodówce ogarnia i rozumie że pieniądze nie biorą się z nieba, wie skąd jest inflacja i wie kto jest za to odpowiedzialny (ale może temu że był prywaciarzem - wprawdzie budowlańcem który czasami dziabnal ale i tak)
  • Odpowiedz
  • 5
@fashq Wydaje mi się, że ci co wtedy obalali komunę z przyczyn ideologicznych to jednak w sporej części miłością do PiS nie pałają.
Poza tym komuny nie obalono bo była 'zła' tylko dlatego, że żarcia na półkach nie było. Już starożytni Rzymianie wiedzieli, że ludowi potrzeba chleba i igrzysk do pokojowej egzystencji, i to się niespecjalnie zmieniło od tamtego czasu. ;)
A że póki co chleb jest, drogi, ale jest, igrzyska w
  • Odpowiedz
@hamskloss: u mnie działa "syndrom wyparcia" (czy nie wiem jak wykopki to nazywają), bo z bratem regularnie na narzekania mamy na drożyznę mówimy coś w stylu, że "dają wam 13,14 a zabiorą dwa razy tyle w zakupach" itp. zależnie od kontekstu, to wtedy tylko cisza. Moja mama nie jest kompletną tumanką pisowską, bo już dociera do niej mniej więcej od stycznia i od polskiego wału że to jednak coś z jej
  • Odpowiedz