Wpis z mikrobloga

Jaką białą farbę do samodzielnego użycia polecilibyście totalnemu laikowi? Rodzaj i marka? (Cena raczej bez znaczenia, choć jak z dwóch farb jedna jest 10% lepsza i 200% droższa, to wolę drugą). Zawsze myślałam, że lateksowe są problematyczne, bo nie oddychają, ale doczytałam, że mineralne to rodzaj lateksowych. Zostają te starego typu - chyba bez sensu?

Do pomalowania pokoje, ściany kolorowe, jasne, farba nieznana - chciałabym nie zdrapywać. Poszukiwana farba biała, bez efektu połysku, zmywalna.

#remont
#remontujzwykopem
  • 10
@herbatananoc Wg mnie nie ma co przepłacać, ja brałbym Beckers albo Tikkurile (nie wiem co tak się uczepiliście pisania przez jedno k i 2 l), tak BTW to chyba ten sam producent i nie zdziwiłbym sie jakby to było to samo. U siebie malowałem Beckers Designer i jest naprawdę biała a nie żółta, wcześniej pod tym Beckers Primer - podkład tak bialy, że na razie w kuchni jest pomalowane tylko tym podkładem
@herbatananoc olej magnata, nie jest matowa, świeci się i zostawia pasy po malowaniu. Już kilka razy przewijał się tutaj problem z magnatem, w tym mój ;) dopłać trochę wiecej i masz fluggera - napradwę porządna farba.