Wpis z mikrobloga

@R2D2_z_Sosnowca: OP zwrócił uwagę na inną kwestię- autorka postu chce ochrzcić dziecko mimo, że sama nie ma ważnego dla katolików sakramentu- bierzmowania. Jeśli nie masz bierzmowania to znaczy, ze wcale nie żyjesz wg nauk KK. Idąc tym tokiem myślenia, po co chrzcić dziecko?


@Spadowa_mam_robote: Akurat autorka posta szuka kaplicy gdzie nie wymagają bierzmowania od rodziców chrzestnych ;) być może sama jest po bierzmowaniu.

Może chodzi o to że
  • Odpowiedz
odprawiać te katolickie gusła skoro


@nocne_zwidy: Rytuał, ceremonia, oprawa. Dla wielu ludzi to ma znaczenie. Być może kiedyś, przejdzie to całkiem w świeckie wydarzenie. Póki co, jest pomiędzy.
  • Odpowiedz
dla lewaka


@Nanuno: Sraka #!$%@?. Semantycznych wytrychów typu lewak czy prawak używają tylko ograniczeni ludzie, tępaki którzy świat potrafią pojmować wyłącznie zerojedynkowo. Jak nie wierzysz w bozie to jesteś "lewakiem" XD. Masakra()
  • Odpowiedz
@nocne_zwidy: formalnie nie trzeba mieć bierzmowania, żeby zostać chrzestnym. Natomiast większosć księży wymaga. Także pomijając dyskusję o zasadności chrzczenia dzieci to pytanie jest sensowne.
  • Odpowiedz
@nocne_zwidy: "Po jakiego grzyba odprawiać te katolickie gusła" też się zastanawiam i jako katolika wkurzają mnie księża, którzy za kasę zgadzają się odprawić na przykład gusła ślubne nad poganinem.

Poganin może iść do urzędu, gdzie gusła odprawi nad nim śmiesznie ubrany urzędnik z jakimś kretyńskim łańcuchem na kałdunie, ostatecznie ślub to durny przesąd i co komu do głowy przychodzi, żeby się w to bawić?
  • Odpowiedz
@bigos555:

Rytuał, ceremonia, oprawa. Dla wielu ludzi to ma znaczenie. Być może kiedyś, przejdzie to całkiem w świeckie wydarzenie. Póki co, jest pomiędzy.


Określaj to sobie jak chcesz.Ja nazywam rzeczy po imieniu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@nocne_zwidy no bo co ludzie powiedzo...


Moja narzeczona pochodzi z "poukładanej" rodziny . Tata dyrektor dużej firmy, mama kierowniczka , każdy w domu mgr.inż. i katotaliban mocny. Ja nie mam bierzmowania , nie chce ślubu kościelnego. Jak jej matce ostatnio powiedziałem,że nie tylko nie chodzę do kościoła ale jestem ateistą to się na mnie wydarła ,że gdyby wiedziała to by się nie zgodziła ,żebym mieszkał z jej córką ... Pół roku
  • Odpowiedz