Wpis z mikrobloga

Skąd ludzie biorą pewność siebie jak są nieatrakcyjni?

Miałem takiego nauczyciela od historii w gimnazjum, koleś nawet nie miał jakiejś tam nadwagi, był wręcz otyły, ale i tak biła z niego ogromna pewność siebie i charyzma. Wygrywał jakieś tam konkursy szkolne na najlepszego nauczyciela i ogólnie rozbawiał klasę nieźle. Był lubiany przez wszystkich. Zawsze głośno i donośnie mówił.
Drugi przypadek to ostatnio czekałem na przystanku na autobus i jakaś klasa też czekała bo chyba jakaś wycieczka czy co. Jak autobus podjechał to normalnie idę do wejścia i nagle otyła dziewczyna się tak wpycha na chama przede mnie i wsiada. Potem ja wchodzę i za mną reszta tej klasy, tzn. nauczycielka, Juleczki i Oskarki. Pomyślałem sobie, że niezły ma tupet ta laska, nawet te Julki i Oskarki nie chciały się tak pchać jak ona. Skąd ta pewność siebie i tupet?
Oczywiście nie chodzi mi o to, że ludzie z nadwagą to jacyś ludzie gorszego sortu, ale bądź co bądź nadwaga i otyłość nie są uznawane za coś atrakcyjnego w naszym społeczeństwie, a poczucie własnej atrakcyjności ma wpływ na pewność siebie. Przynajmniej tak mi się wydawało.

#przegryw #niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #blackpill
  • 14
@Rabarbarowe_sny: To co masz w głowie to masz w głowie, a to co widzą ludzie to widzą ludzie. Zamiast się skupiać na tym co myślisz o tym co myślą o tobie inni ludzie to się pogódź z tym, że oni myślą zupełnie coś innego albo nawet nic. Jedna małpa robi sztuczkę, a inna się cieszy, bo ona tak nie umie. Znaczenie ma jedynie to jak się zachowujesz i jak postrzegają cię
@Rabarbarowe_sny: Bo pewność siebie nie jest binarna, ani uniwersalna.
To nie jest tak, że albo ktoś jest pewny siebie we wszystkim, albo nie jest pewny siebie w niczym.
W przyjacielskich kontaktach międzyludzkich można być super pewnym siebie, a w relacjach intymnych już nie być ani trochę.

Są też przypadki, gdzie brak pewności siebie jest maskowany, a maskuje się to za pomocą ciągłego "udowadniania" sobie posiadania jakiejś nieokreślonej wartości. Tak w negatywny
@Rabarbarowe_sny ja mam nauczyciela fizyki który ma nadwagę, ale jest przystojny, słyszałem nawet jak koleżanki o nim mówią. Możesz być przystojny i gruby a z dobrego wyglądu bierzesz pewność siebie. A co do kobiety to pewnie nadęta szmula