Wpis z mikrobloga

Ty myślisz że hełmy są od tego żeby chronić przed bezpośrednim trafieniem pociskiem? xD


@Cesarz_Nieruhato: @GryzeKisiel @zordziu: oczywiście, że chronią. Popularny hełm klasy IIIA zatrzyma pociski do .44 Magnum. A są jeszcze np. level III, który zatrzyma ruskie 7.62, .308 Winchester czy 5.56 NATO. To nie druga wojna światowa, że hełmy miały chronić tylko przed odłamkami etc
@SzlachcicPolny: Ale podałeś przykład, przecież są jeszcze inne hełmy nawet ruskie dobrze chronią. Ale taki zwykły hełm kewlarowy to mniej więcej taka sama skuteczność jak zwykła stalówka, nawet gdzieś widziałem filmiki na yt, 9mm oba wytrzymały a 5,56 i 7,62 żaden nie wytrzymał. Chodzi jedynie o komfort użytkowania. Co teraz mieli wszyscy Ukraińcy latać w hełmach iiiA czy lepszy już taki hełm niż stalowka? Jakbym miał wybrać między stalówka a takim
@clickPLUS: Podałem przykład, który jest jednym z najpopularniejszych, używanych w US Army, czyli ACH, który posiada klasę IIIA. Poza tym w którym miejscu się w ogóle odniosłem do hełmu ze zdjęcia? Piszę w odpowiedzi do zacytowanego komentarza. Dodatkowo hełm wygląda na właśnie IIIA, możliwe że PASGT albo wz. 2005, ale trudno ocenić.

Oczywiście, że lepiej kompozytowy, nigdzie nie napisałem, że stalowe są lepsze, bo nie są.
@SzlachcicPolny: Przez pasgt przechodzi pocisk karabinowy, taki no na wprost bo wiadomo ze są jeszcze różne kąty uderzenia ze może zrykoszetowac, ten na zdjęciu wyglada na pasgt na pierwszy rzut oka, ale rozerwanie wyglada na jakiś duży odłamek? Wyglada na coś dużego