Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
PRZECIWNICY MERYTOKRACJI I EGZAMINÓW WYBORCZYCH: Hurrr...durrr...uwarunkowanie udzielenia praw wyborczych od zdania testu to tworzenie nowej oligarchii i ostateczne "zabetonowanie" uprzywilejowanych kast. Kto będzie układał pytania? Kto będzie dobierał klucze odpowiedzi? Czyżbyś chciał na zawsze pozbawić ludzi możliwości zmiany rządzących?!

JA: A kto obecnie tworzy bazy pytań i oprogramowanie służące do punktowania odpowiedzi? Jakoś w wielu dziedzinach i miejscach na świecie udało się stworzyć gotowe rozwiązania, niezależnie od siebie ani od personelu obsługującego systemy egzaminacyjne.

Czyżby każdy podchodzący do komputerowo wspomaganej części teoretycznej kwalifikacji istotnych z punktu widzenia kariery czy życia codziennego musiał mieć "chody" tudzież wywodzić się z jakiegoś "układu", aby w ogóle zdać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

¯\_(ツ)_/¯

#rozkminy #merytokracja #wybory #polityka #przemyslenia #demokracja
Pobierz wygolonylibek-97 - PRZECIWNICY MERYTOKRACJI I EGZAMINÓW WYBORCZYCH: Hurrr...durrr...u...
źródło: comment_1654291241Pac07h9ESTXXq0oV6HKpTq.jpg
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
P.S. Tym bardziej, że jeszcze w czasach carskiej rosji radzono sobie z ww. Kwestią poprzez stosowanie kodowanych formularzy egzaminów.

Gdzie do uczelni-centrali spływały z miejsc przeprowadzania egzaminu listy, które nie zawierały żadnych danych zdających poza ich kodem.

I sama komisja egzaminacyjna również ogłaszała wyniki znając tylko anonimowy, losowo przydzielony kod starającego się o miejsce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@baetky: nie wiem w jakim. Ten pomysł co ja proponuję byłby raczej ewenementem na skalę światową.

Historycznie to jedynie związek radziecki miał "merytokrację" przy staraniu się o miejsce w radzie regionalnej/krajowej/centralnej (gdzie liczyły się twoje odznaczenia i "wartościowość" jako członek kolektywu), i chińskie egzaminy na urzędnika za czasów dawnego imperium.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KalashnikovMirasnikov: tyle tylko, że samo bycie niespecjalnym entuzjastą demokratycznych wyborów TO ZA MAŁO.

Trzeba być jednocześnie za merytokracją-epistokracją, i za resztą postulatów demokratycznych.

A nawet taki wybijający się na tle reszty korwin czy braun-jest przeciw demokracji bo popiera monarchizm.

Gdzie masz i oligopol, i niemerytoryczne kryteria bycia w gronie wybieranych i wybierających. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KalashnikovMirasnikov: według mnie to takie nadużycie. Postulatów demokracji masz o wiele więcej niż tylko demokratyczne wybory ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Ba! Nawet sami miłośnicy demokracji akcentują, że demokracja to NIE jest samo wrzucanie głosów do urny. To o wiele więcej wymagań odnośnie ustroju, praworządności, i ochrony praw przyrodzonych.