Wpis z mikrobloga

@LJBW603: po badaniach, bo chce schudnąć a mam niedoczynność tarczycy między innymi no i badania krwi, gdzie wyniki nie były najlepsze. Tak to tofu jadłem, ale powiedział, że przy niedoczynności absolutnie tofu soja i inne warzywa strączkowe odpadają
@viciu03:
Z ciekawości, jak wygląda spożycie jodu? Jeśli w diecie nie występują ryby, to może chociaż jakieś algi? Choć oczywiście z jodem też nie ma co przeginać( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem, jak dokładnie wyglądają wyniki krwi, ale jak jest problem z żelazem i tak dalej, to polecam łączyć żelazo niehemowe z witaminą C (czyli jak spożywamy strączki, zboża, czy inne rzeczy, to warto też spożywać przy
@viciu03 ja mam Hashimoto i mój endo nie widzi przeszkód w diecie wege. Przy czym ja poza tofu praktycznie nie jem soi, bo w innej formie nie lubię. No i tofu zazwyczaj jest podawane jako ta bezpieczna soja - przez fermentację.

A mówił ci też, że przy niedoczynności tarczycy oprócz soi mogą szkodzić też warzywa kapustne, czyli wszystkie kapusty kalafiory brukselki brokuły, bataty, rzepy, rzodkiewki, nawet truskawki niektórzy podaja brzoskwinie, kawę, herbatę,
fuechsinn - @viciu03 ja mam Hashimoto i mój endo nie widzi przeszkód w diecie wege. P...

źródło: comment_1654288572Czq7wz03lCXr1tXV7Qru8t.jpg

Pobierz