Wpis z mikrobloga

@qew12: Faktycznie, jak napisaleś dopatrzyłem. W takim razie, moim zdaniem, niepotrzebnie dodajesz jeszcze tego na koniec, jakbyś dodal trochę wiecej podczas gotowania, miałoby czas rozmięknąć i nie #!$%@?ło by podczas jedzenia (no chyba, że lubisz, za dzieciaka mialem faze #!$%@? oregano na wszystko).
  • Odpowiedz
mmm spaghetti, nie wiem jak robiłeś ale ja się trzymam luźno jednego przepisu: czosnek cebula kiełbasa na patelnię, jak się podsmaży to pomidory z puchy na to i odparowujesz na małym ogniu aż trochę zgęstnieje (możesz pognieść trochę pomidory jak masz całe żeby woda wylazła ze środka). Dajesz sól, cukier, pieprz, oregano i (jak chcesz) pół szklanki wytrawnego czerwonego wina, bon apetit


@Krasparov: jak zamiast wina dasz ketchup to jest
  • Odpowiedz
  • 1
@qew12 najlepsze spaghetti. Ja terez robię tylko i wyłącznie z pomidorow z puszki (passate to sobie można do zupy pomidorowej dać a nie do makaronu jak tu niektórzy #!$%@?ą) i bez żadnego mięsa. Oczywiście pomidory wysmażyć z czosnkiem, przyprawami i wrzucam pod koniec kawałki mozzarelli w ten sos, czekam aż się trochę roztopi i w to dajesz makaron i mieszasz wszystko razem. Na koniec sypnac parmezanem i voila.
  • Odpowiedz