Wpis z mikrobloga

Wiem, że ani Ubuntu ani snapy nie cieszą się dużą sympatią społeczności ale utrzymuję już 3 vpsy ubuntu ze snapem Nextcloud i powiem jedno - w życiu nie miałem do czynienia z czymś tak Stabilnym.
Nextcloud'y chodzą od dwóch lat, a snapy aktualizują się same, automatycznie i regularnie - nie tykałem tego od półtora roku...
Nawet kiedy był upgrade nextclouda do v22, gdzie była migracja mysql do wersji 8 - wszystko przebiegło automatycznie bez najmniejszego problemu...

Polecam wszystkim samego Nextclouda a instalacja go w formie snapa zajmuje może jakieś 2 minuty ( ͡° ͜ʖ ͡°) - sprawdzone w boju - rock solid! ;)

#linux #ubuntu #nextcloud #snap #cloud #chmura
brightit - Wiem, że ani Ubuntu ani snapy nie cieszą się dużą sympatią społeczności al...

źródło: comment_1654246653AGQAfcQQVwlD4tx5Fk3IaJ.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
Wiem, że ani Ubuntu ani snapy nie cieszą się dużą sympatią społeczności ale utrzymuję już 3 vpsy ubuntu ze snapem Nextcloud i powiem jedno - w życiu nie miałem do czynienia z czymś tak Stabilnym.


@brightit: ubuntu spoko ale snap jest spierdzielony już w samych założeniach.

a ja mam od 4 lat server ubuntu z dockerem i watchtower mi aktualizuje obrazy i też się nic nie wysypało, polecam więc dockera
  • Odpowiedz
Canonical przegina ze snapami (firefox) ale to konkretne zestawienie działa zajebiście ;)


@brightit: Ale już nie mówię nawet o przeginaniu. Snap jest wolny w #!$%@?, a gratisowo w założeniach wymyślili sobie, że będzie scentralizowany.
  • Odpowiedz
- w życiu nie miałem do czynienia z czymś tak Stabilnym


@brightit: dzięki, przekażę dobre słowo chłopakom z zespołu. FWIW każda zmiana jest testowana na ~16 dystrybucjach, pakiecik ok 200 testów na każdej.

@brightit: Ale już nie mówię nawet o przeginaniu. Snap jest wolny w #!$%@?, a gratisowo w założeniach wymyślili sobie,
  • Odpowiedz
dzięki, przekażę dobre słowo chłopakom z zespołu. FWIW każda zmiana jest testowana na ~16 dystrybucjach, pakiecik ok 200 testów na każdej.


@babool: znaczy, że pracujesz w Canonical? ;)
  • Odpowiedz
Sam sandbox ma niewielki narzut,


Sam sandbox nie ale loopy ze squashFS już zdają się znacząco spowalniać

Disclaimer (pracuję w Canonical, opinie są moimi własnymi)


@
  • Odpowiedz
@Kryspin013:

To ci powiem, że korzystam z ubu na codzień i trochę bolą mnie te decyzje canonical na wciskanie ludziom snapa na siłę bo normalnie nie chcieli z tego korzystać. W skrajnym przypadku jak to będzie podążać dalej na desktopie to rzucam ubuntu na rzecz innego distro.


Spoko, rozumiem i szanuję. Niestety takie decyzje są podejmowane gdzie indziej, część wynika z relacji z publisherami (np. Mozilla)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brightit: nie. Ale w moim przypadku link do udostępnionych plików jest 2 razy mniejszy bo mam krótką domenę. I ludzie wpisują adresy z pamięci.
  • Odpowiedz
@brightit: Snap się nie nadaje na produkcje i tyle. Do domowego zastosowania jest ok - prosty w użyciu ale nie wydajny, marnotractwo zasobów.
Automatyczny update do najnowszej wersji sprawia, że stajesz się poligonem doświadczalym.
Widzę zastoswanie takiego snapa na środowisko testowe. Zawsze masz najnowsze i widzisz co się zmieniło.
Trzeba pamiętać, że update to nie tylko łatki bugów ale też zmiany w aplikacjach czyli może wyjść nowa wersja która usuneła/
  • Odpowiedz