Wpis z mikrobloga

@kurcik777: to kiepski ten router. Zazwyczaj ok 12-15 powinien wytrzymać. Trochę lepsze w okolicy 30 klękają.
Profesjonalne w okolicy 60.

Problem robi się obsługa bo trzeba przełączać klientów. Trochę lepiej pod tym względem WiFi6 wychodzi. Tyle, że klienci też muszą tylko w tym trybie pracować.
  • Odpowiedz
@kurcik777: to ciężko tak jednoznacznie powiedzieć, bo urządzenie urządzeniu nierówne, inaczej będzie, gdy będziesz miał w domu zlot nastolatków, każdy z telefonem, tabletem i konsolą, a inaczej, gdy podłączysz ileś urządzeń IoT, które wysyłają po paręnaście bajtów raz na minutę.
  • Odpowiedz
@kurcik777: Fajnie, ze podales jaki router, jakis router Huawei to tez niezly konkret. Pomysl najpierw czym jest router i o tym, ze typowo domowe urzadzenia robione sa po taniosci. Pewnie laczysz sie po 2,4ghz, na skraju zasiegi, ja mam na wifi moge miec spokojnie wiecej urzadzen, nigdy nie bawilem sie w zadne resety nawet na tanich tplinkach, nie mam pojecia co wy robicie.
  • Odpowiedz
HG8245Q2


@kurcik777: powinien dawać rady ale pytanie co masz na myśli:

Zauważyłem że przy 6 lub 7 urządzeniu, router zaczyna mieć jakieś problemy i całkowicie odcina dostęp do neta.

Czy jesteś pewny, że to router?
Co to są za urządzenia, co one robią?
Dodatkowe pytanie to jakie masz parametry łącza, jaki upload i jaki download?
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak 500mb download, 100 mb upload. Podłączone są dwa telefony, dekoder, telewizor, komputer i dwa smart gniazdka iot. Wygląda to tak że na telewizorze lub telefonie całkowicie znika dostęp do internetu (oczywiście w tym momencie jest nawiązane połączenie wifi z maksymalnym poziomem sygnału). W tym samym czasie na drugim telefonie internet po wifi działa wzorowo.
  • Odpowiedz
@ksiak: Ciekawe czy jest problem z wifi czy dziala po kablu a OP tylko opisuje jako problemy z internetem. Nie podal modelu na poczatku.
Mialem tplinka za 50-100 zlotych od dostawcy radiowki, porty 100mbs, tylko wifi 2,4ghz, problemy byly z jakoscia internetu od dostawcy a nie samym routerem.
  • Odpowiedz
@kurcik777: Nie odpwiedziales czy dziala po kablu na pierwszym, widac dziala skoro podpiales drugi router wiec nie opisuj w tak mylacy sposob. Widac nie masz problemu z internet tylko z wifi, moze jak sugestia Jarka za duzo syfu w eterze, moze karta sieciowa jest walneita,, jesli inne urzadzenia dzialaja to nie jest problem z internetem czy calym skoro na czyms dziala.
  • Odpowiedz
@kurcik777: Model HG8245Q2 znam na wylot bo u klientów takie montujemy masowo.

Ten model ma jedną wadę - w niektórych wersjach firmware'u pojawia się problem tego typu, że niektóre IPhone'y powodują restart modułu WiFi. Objawia się to tym, że faktycznie wszystkie urządzenia zostają wywalone z sieci poza tymi wpiętymi pod 5GHZ i po kablu ;) Rozwiązaniem jest wgranie najnowszego dostępnego oprogramowania (niestety dostęp do niego ma jedynie dostawca).
  • Odpowiedz