Wpis z mikrobloga

#mensa #iq #matematyka #inteligencja
Był ktoś w tym roku na teście Mensy w Polsce?
Do którego z dostępnych online testów jest podobny? Głównie chodzi mi o to czy są test jest oparty na algorytmach z 9 obrazkami i dopasuj ostatni czy coś zmienili?
45 zadań na 20 minut?
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MrBeast: byłem w grudniu. Test jest podzielony na 8 niezależnych części. Na każdą część jest przeznaczony określony czas (z tego co pamiętam to od 2 do 4 minut). Po zakończeniu danej części nie można się do niej cofnąć. Nie można też iść do następnej części dopóki organizator nie pozwoli. Każda część to kilka pytań (chyba 8, ale nie pamiętam). Każda część składa się z zadań tego samego typu, ale o różnej
  • Odpowiedz
@ghfkf: Rozumiem że wszystko na komputerze? :D Bo kiedyś było na kartkach.
Jaki wynik miałeś? Najbardziej mnie martwi ten czas.
Idę za tydzień.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@MrBeast: @ziuaxa: papierowo. Dostaje się książeczkę z zadaniami (każda część na oddzielnej stronie i strona przerwy pomiędzy) i odpowiedzi się zaznacza na oddzielnej kartce


Powodzenia!
  • Odpowiedz
  • 2
@ghfkf: @ziuaxa: byłem, 101 zadań mieliśmy. 15 zadań - 4 minuty. Gdyby nie ten limit czasowy to bym zrobił 101/101 bo nie były w ogóle trudne. Przy każdej grupie jak zostawały mi 2-3 zadania organizator krzyczał ze zostawała minuta i tu już było trochę na szybko szukanie odpowiedzi. Zobaczymy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrBeast: To tak jak wtedy, tylko trochę więcej zadań i inny czas. Właśnie te zadania są dość łatwe, ale ciężko zrobić wszystkie przez czas.

3mam kciuki ( )
  • Odpowiedz
  • 0
@ghfkf: No i nie wiem czy nie lepiej było zacząć od ostatniego zadania najpierw. Bo niby te 12-15 najtrudniejsze a na nie brakowało tej minuty
  • Odpowiedz
  • 2
@ghfkf: Tak ale mając minute do końca zrobię na szybkości pierwsze 6 bez zastanowienia :D No niby nie ma wielkiej różnicy ostatecznie. Zobaczymy. Trudne nie było. Tym czasem musza dużo ludzi eliminować :D
  • Odpowiedz
  • 0
@ghfkf: No i nie wiem czy nie lepiej było zacząć od ostatniego zadania najpierw. Bo niby te 12-15 najtrudniejsze a na nie brakowało tej minuty


To w końcu można cofnąć się do wcześniejszych zadań tak jak zawsze czy nie, tak jak pisali tutaj inni? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz