Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Cześć, mam problem z laptopem, mianowicie wysoka temperatura cpu (60-70°C bez obciążenia).

Może coś o lapku: Dell Vostro 3550 i7 2640m hd6630m (dwie karty, ta + zintegrowana). Laptop ma uszkodzoną grafike dedykowaną, działa tylko na zintegrowanej (wystarczy że windows 10 aut. zainstaluje sterowniki do dedykowanej i czarny ekran, bsod, video_failure).

Obecnie laptop jest rozebrany, ale wątpię, aby ta temperatura była spowodowana samym kurzem i starą pastą. Jak myślicie, może być tak, że grafika jest sfajczona, ale pobiera prąd i się grzeje?

Może ktoś mógłby coś poradzić, czy coś miernikiem zmierzyć lub co o tym myślicie?

#naprawalaptopow #serwispc #elektronika #laptopy
Pegyv - Cześć, mam problem z laptopem, mianowicie wysoka temperatura cpu (60-70°C bez...

źródło: comment_1654219284PQSi56ntJsRMG41wnrRJaA.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saganis: no ale aż tak, byle coś zaczyna robić i 80-95°C. Wentylator oczywiście nonstop wyje.

Jutro go wyczyszcze i będe składał, ale jeszcze jakąś prostą diagnostykę tej karty (spalonej?) Muszę zrobić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Pegyv: Lapki same w sobie mają wysoką temperature, taka ich budowa, ale dobra pasta i odkurzenie pomagają.

Jeżeli nadal będzie sie grzać, to już gorzej dla Ciebie
  • Odpowiedz
  • 2
@Pegyv na przyszłość laptop to najgorsza opcja do grania ani to trzyma na baterii ( ktora degraduje sie natyvhmiast od temp) ani to jakoś super wydajne do tego maly ekran i niewygodna klawiatura. Dużo lepiej kupić osobne urządzenia w zaleNosci od potrzeb: laptop do pracy / switch / konsola / blaszak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Majk83: To nie jest standard.
Ja z i7 9750h zszedłem z 60 na 40 w spoczynku po zmianie pasty oraz UV. Ty przy 3ghz masz 76 stopni a gdzie granie w cokolwiek przy tym throttllingu
  • Odpowiedz
@czechu: nie pomyślałeś że niektórych może być stać tylko na jedno urządzenie i potrzebują mobilności laptopa z jakiegoś powodu a jednocześnie lubią w coś zagrać?
  • Odpowiedz
@Majk83: @czechu: ja kupiłem ostatnio Della G15 ze względów praktycznych i służy mi jak pcet w sumie, jest podłączony do dużego monitora + zewn. myszka i klawiatura.

Natomiast temperatury na i7 11800h i rtx3060 to jest abstrakcja w porównaniu do PC. Choćby się na rzęsach chodziło to bez obciążenia jest ~50 stopni, a w gierkach jak War Thunder CPU spokojnie dobija do 99 stopni na rdzeniach - ciekawostka, jeżeli wyłączy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@portoryko43: właśnie w normalnym lapku spalona grafika = laptop nie działa. Tutaj są 2 i to troszeczkę inaczej wygląda. Ale dzięki za podpowiedź, jak będzie jeszcze źle to napewno w tym kierunku będe musiał zrobić
  • Odpowiedz
Obecnie laptop jest rozebrany, ale wątpię, aby ta temperatura była spowodowana samym kurzem i starą pastą. Jak myślicie, może być tak, że grafika jest sfajczona, ale pobiera prąd i się grzeje?


@Pegyv: Oczywiście - w makach jest ta sama sytuacja. Trzeba grafikę fizycznie wyłączyć np usuwając jej sekcję zasilania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XyzykDX: niestety producent dzban nic takiego nie wdrożył

@kimunyest95: ja rok temu składałem pc z amd. Temperatury na stock chłodzeniu wahały się 50-60°. Obciąłem mu trochę wydajność zmniejszeniem napięcia i Ghz i jest lepiej. Także pc bez jakiegoś dużego chłodzenia też się grzeją

@opiateterrorist:
Tu żeby go odpalić trzeba pół złożyć i już do grafiki dostępu nie mam. Ale coś jeszcze będe kombinował aby to sprawdzić

@
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mam-na-imie-Porucznik: no ale na bezczynności będe zbijał temperature ʕʔ ?

@JanImperator: rozumiem, że też mają drugą grafikę zintegrowaną? Czy usunięcie dławika załatwiło by problem(tego 1 pod grafiką na zdjęciu)? I czy spowodowałoby że zniknie z menadżera urządzeń?
  • Odpowiedz
@Pegyv: Maki miały Radeony i integry intela HD3000. Jeżeli chodzi o drugą część pytania to samo usunięcie zasilania powinno załatwić problem niemniej w skrajnie niekorzystnej i zlej sytuacji konieczna może być zabawa z biosem. Trzeba spróbować. Jeżeli chodzi o to,którą cewkę usunąć to nie powiem bo ze zdjęcia to wynika niejednoznacznie. Aby mieć 100% pewności można się zaopatrzyć w schemat albo boardview.
  • Odpowiedz
  • 0
@kimunyest95 o właśnie, radzisz sobie jakoś z tymi temperaturami? Mam też G15, grafika super, proc super, a przy lepszej gierce 95 stopni. Ze strachu skręcam wszystkie opcje na minimum, dzięki czemu spada do 85-88, ale to nadal nic komfortowego i się cykam, że mi spali lapka za kupe kabony.
Głupi LOL go grzeje do 80-82
  • Odpowiedz
@PerkoS: z tego co się orientowałem, to nie ma co sie bać i się tym nie przejmuję. Po prostu takie bebchy generują tyle ciepła i ciężko to przeskoczyć jeżeli wszystko jest zamknięte w niewielkim kawałku plastiku. Używam trybu wydajnego z Alienware Command Center i wówczas działa jak odrzutowiec tylko w trakcie grania. Nie będę asekuracyjnie trzymał wiatraków na 100% non stop, bo cewki się rozklekoczą w kilka miesięcy ^_^

Grunt, że
  • Odpowiedz