Wpis z mikrobloga

Cześć #seo Mirki. Kto próbuje coś zaindeksować w jedynej słusznej ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyszukiwarce, ten się w cyrku nie śmieje (°°
Wiadomo, że od dawna ciężko wszystko wchodzi w SERPy, ale po ostatnim algo-update to jakieś nieporozumienie...
Przykład 1. Nowy sklep, niedługo po dodaniu sitemapy (ok 3 tygodnie temu) w GSC wszystkie kategorie i produkty (kilkadziesiąt) w indeksie. Stan na dzisiaj: 9 podstron, w tym: nieuzupełniona podstrona o płatnościach, polityka cookies, zero produktów i kategorii. Wszystko zgodnie ze sztuką: unikalne opisy, unikalne meta, alty, linkowanie wew. no i poszły tez już jakieś linki z zewnątrz.
Przykład 2. Wordpress: katalog stron i blog. 3 tygodnie temu kilkadziesiąt wpisów zaindeksowanych, dzisiaj tylko 8 tagów i nic poza tym. Kontent dobry, fajnie podlinkowany w ostatnich tygodniach.
U was też tak powycinało? #pozycjonowanie
  • 8
@michal04472: tak zrobię, tylko bardziej mi chodzi o to, czy coś się na większą skalę dzieje i czy inni to zauważyli taką wycinkę.
Teraz wyłapałem te dwa przypadki i wiem, że to nie jest duży site, no ale wyciąć prawie całkowicie porządne ( ͡° ͜ʖ ͡°) strony...
W obu przypadkach widać "nowy sklep" "nowy wordpress" - to nie ma prawa się zaindeksować bo niby dlaczego? Jesli domeny są świeże, zerowe,b bez historii to wymuszenie indeksacji i tak spowoduje wyindeksowanie podstron.