Wpis z mikrobloga

w piątek przyjeżdża do mnie dziewczyna na parę dni, moglibyście polecić jakieś fajne miejsca, gdzie moglibyśmy się wybrać w jakiś dzień jak pogoda będzie fajna? studiuję w #katowice już parę lat, jednak nigdy wcześniej się tym nie interesowałem, także sugestie na pozór oczywiste będą jak najbardziej mile widziane. mogą być też oczywiście okolice :)

#kiciochpyta #slask #sosnowiec
  • 10
  • Odpowiedz
@halca:
muzeum śląskie (w jakiś dzień tygodnia wejście za darmo), nikiszowiec bo ma fajny klimat, park śląski albo trzy stawy, mariacką.
  • Odpowiedz
@halca: Swiętochłowice park skałka (przystanek świętochłowice polna), park przy wodociągi w chorzowie, pogoria kapielisko, Dolina trzech stawów w katowicach, sosnowiec park sielecki w sosnowcu, wieża szyb prezydent w chorzowie, park sląski w chorzowie.
  • Odpowiedz
@halca: park 3 stawy na muchowcu - ścieżka od paderewy do lotniska (tam są budki i knajpy z jedzeniem, możecie też odwiedzić nowy JazBar na dobrą pickę)
Ewentualnie Stawili w Sosnowcu, albo Park Śląski.
Jeśli jesteś mobilny to Sosina w Jaworznie i pobliski kamieniołom.
  • Odpowiedz
@halca: spacerek - Stawiki w Sosnowcu, ewentualnie park Kuronia na Kazimierzu. Fajnie jest w Nikiszowcu, ale to raczej krótka wycieczka, chyba ze zabierzesz ja do kawiarni Bifyj, lub restauracji Śląska Prohibicja . Blisko Jaworzno o Park Gródek, Geosfera . No i najwięcej atrakcji to w Katowicach np Park śląski, Muchowiec
  • Odpowiedz