Wpis z mikrobloga

Kurde mireczki, jest sprawa. Do komory mojego silnika stara się wprowadzić kuna. Naczytałem się różnych sposobów, a to na kostkę do kibla, domestos, odstraszacie ultradźwiękowe, ktoś nawet polecał by oddać tam swój mocz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na pewno nie jestem sam z tym problemem, więc jakie środki zapobiegawcze wy stosujecie? Testowaliście już jakieś rozwiązania i możecie opisać/skomentować ich działanie? Ja zastanawiałem się nad odstraszaczem ultradźwiękowym, ale opinie nie są zbyt przychylne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytanie #motoryzacja #samochody #smiesznypiesek
  • 8
@WykopanyDzon: @Whoa: Ja miałem takie zawieszki, nazywają się Kunagone - sierść psia + środek zapachowy. Jak na razie ok ale kuny najbardziej lubią przegryzać przewody zapłonowe - warto jakąś osłonę tam zrobić, jak się da.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Whoa: https://allegro.pl/oferta/radarowy-samochodowy-odstraszacz-kun-gryzoni-myszy-7965815551
Polecam z czystym sumieniem, zamontowałem ponad 2 lata temu bo też był problem z kuną. Po zamontowaniu problem ustał aż do momentu kiedy urządzenie się zepsuło (nie zauważyłbym gdyby nie to że kuna znowu namieszała pod maską). Zamówiłem nowe takie samo(tamto zepsuło się do dosłownie po 2 latach i kilku dniach od zakupu więc po gwarancji) i znowu jest spokój.
@Whoa: Dobra, zacznę od umycia komory silnika, do tego pianka usuwająca zapach i ultradźwięk. Jeśli dalej będzie problem to wypróbuję kunagone, wygląda interesująco i ma dobre opinie. Dzięki za polecenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)