Wpis z mikrobloga

Rosja straciła 30 tysięcy ludzi i wykop oraz cały świat się śmieje, że nie umieją w #wojna

Czy serio 30k to jest tak dużo dla 144 mln kraju który ma zerowy szacunek do życia poborowego, co pokazał w poprzednich wojnach? Mam coraz większe obawy, że zachód za chwilę udławi się własną propagandą sukcesu, a jak Putin zajmie albo spali Kijów to będzie " EJ ALE PRZECIEŻ ONI STRACILI 30 000 - 50 000 Żołnierzy, niemożliwe by wygrywali!"....

#ukraina
  • 19
@NieistotneKto: Tak, bo ginęli nie tylko poborowi - to mała część. Ginie WDW, giną Wagnerowcy, giną specjalsi, giną kontraktowi, giną piloci. To nie 1944, że haubicy nauczysz się w tydzień, a piechocie dasz karabin i nauczysz krzyczeć Ura. No i tych strat nie odrobią na teraz. Tak, w ciągu dekady mogą wyodować setki tysięcy nowych, ale potrzebują na teraz.

No i jednak to już liczby większe niż w Afganie, co trwał
@NieistotneKto: Straty ludzkie swoją drogą, ale dorzuć do tego jeszcze straty w sprzęcie, bez którego niemożliwe jest prowadzenie skutecznej ofensywy. Poza tym uwierz mi, że ruscy mają obecnie dość spory problem demograficzny, z tych 144 mln mieszkańców znaczna część to albo kobiety, albo mężczyźni 50+, oni nie mają aż tak wiele mężczyzn w sensownym wieku poborowym, tak wieku 20-40 lat. To nie czasy II wojny światowej że jest dodatni przyrost i
@NieistotneKto: Ale to nie działa jak w #eu4 że jak masz 144 miliony manpowera to se takie 30k szybko uzupełnisz. Takie straty są potężne, nawet biorąc pod uwagę że Rosja posiada kilkusettysięczną armię, bo to co rzucili na Ukrainę było pewnie ich głównym potencjałem ofensywnym. Poza tym mało kto z tych 144 milionów garnie się do służby w armii na czas wojny
Spokojnie już są szkoleni nowi żołnierze. Wszyscy którzy #!$%@?, że nie mają ludzi gadają głupoty ponieważ w Rosji trwa cicha mobilizacja plus pobór co rok około 100 tysięcy poborowych...
@RaghNaarRoog Akurat oni mają w dupie szkolenia liczy się mięso które lepiej czy mniej będzie obsługiwać podstawowe uzbrojenie.Po drugie wysyłają coraz straszy sprzęt który nie wymaga jakiegoś drugiego szkolenia.
@Brakus: No więc nie wyrównają w ten sposób braku w jednostkach wymagających długiego wyszkolenia, co ogranicza ich zdolności bojowe. Armia potrzebuje oczywiście też prostego żołnierza do prostego sprzętu, ale wszystko funkcjonuje najlepiej, jak poszczególne rodzaje wojsk ze sobą współpracują, piechota, artyleria, artyleria rakietowa, transportery, czołgi, zwiad, specjalsi, lotnictwo, inżynieria, łączność, logistyka itp., a nie rzuca się 100k żołnierza krzyczcego ura. Ruscy tracą w każdej kategorii, a uzupełniają głównie jedną.
@Brakus: Oczywiście. Dlatego stan obecny wspiera siły broniące, w rezultacie ofensywy jednym i drugim średnio wychodzą.

@gdpq: Bardziej 175k żołnierzy FR + 30k żołnierzy z Donbastanu i Ługanstanu. Na froncie wschodnim 2WŚ walczyło też ponad 6mln żołnierzy, tutaj nie masz nawet szóstej tego części. No i nie byłbym pewny, że był dzień z takimi stratami, choć nie wykluczam skoro pod Somme jednego dnia zginęło 20k Anglików i ich sojuszników
@gdpq: ale nie wolno tak tutaj pisać bo zaraz będziesz ruskim trolem onucem a dodatkowo zielonka xD Rosjanie przegrali początkową faze, przeliczyli się, wykazali się wyjątkową głupotą, ale w wojnie na wykrwawienie to ukraina nie ma szans, ile by sprzętu zachód nie wysłał. jak zaczną się pierwsze poważne porażki ukrainy to wykopki znów się obudzą że halo jak to tak xD
@Frygus96: No tego nie powinien pisać, bo to po prostu fałsz. Na początku inwazji siły FR wynosi między 175 a 190k żołnierzy.
A Ukraina ponosi również porażki od pierwszego dnia, przede wszystkim utrata Chersonia i mostu na Dnieprze, odcięcie w Mariupolu. Jakoś dalej walczą.
@RaghNaarRoog: Jakąś dalej walczą, tylko dzięki zachodowi, ( i swojej woli walki ) jednak to drugie nie dało by im prawie nic.
Co ci z nowego zajebiaszczego uzbrojenia jak ruscy finalnie są w stanie wystawić do walki o wielu więcej sołdaków? Myślisz ze Ukraińcy nie giną? Myślisz ze Ukrainie to sie sami najlepsi żołnierze ostali? Jeśli ruscy nie zdechną od sankcji to mają bardzo dużą szansę rozjechać Ukrainę.
@RaghNaarRoog: A to już nie moge poruszyć tego tematu? Chyba w poscie chodzi o to że ukraina nie ma tak kolorowo, a ja daje ci argumenty, a ty ich nie chcesz przyjąć "bo ty ani słowa o tym nie napisałeś, więc z jakiej racji ja sie na ten temat odzywam" XDDD Ja pier do le XDDDDD Czasem mam wrażenie że ludzie to debile ( ͡º ͜ʖ͡º)
@RaghNaarRoog: Rosja ma więcej artylerii i rakiet niż wszystkie inne krajem razem wzęte. Pewnie jeszcze podbiją Ukrainę. Przewaga sprzętowa jest masakryczna. Nawet USA ma tylko kilkaset sztuk artylerii. Rosja ma kilkadziesiąt tysięcy.
@NieistotneKto: Rosja ma więcej artylerii i rakiet niż wszystkie inne krajem razem wzięte. Pewnie jeszcze podbiją Ukrainę. Przewaga sprzętowa jest masakryczna. Nawet USA ma tylko kilkaset sztuk artylerii. Rosja ma kilkadziesiąt tysięcy.