Wpis z mikrobloga

@Zuchwaly_Pstronk: wiesz, struny głosowe też ostatnio ćwiczone po pijaku na karaoke, ale damy radę ;) Najważniejszy czas, ale rozumiem, że nie będziemy na hurra nagrywać jednego dnia, tylko rozłoży się to w czasie, więc może się udać ;)
  • Odpowiedz
@ihwar: instrument to poczciwa yamaha p-140... fajnie brzmi. A marzy mi się hammond b3, ale to może kiedyś w przyszłości ;)

Poza tym nie sprzęt a umiejętności :)
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: ja byłem bardziej ciekaw rezultatu, bo u mnie jeszcze skill za mały. Ale mam pytanie: masz jakieś wskazówki dla osoby chcącej rozpocząć zabawę z nagrywaniem? Chodzi o gitarę elektryczną. Lepiej przez piec + mikrofon czy bezpośrednio podłączyć do komputera? Jaki sprzęt będzie potrzebny?
  • Odpowiedz
ja gitarę nagrywam na starym Macu G4 za 100 zł. Jest do tego Garage Band , a gitarę podłączam bezpośrednio do kompa przez wejście "mic" . Jak nie nakłada się kilkunastu instrumentów na ścieżki to komputer daje radę ;)
  • Odpowiedz
@syn_szklarza: potrzebujesz programu DAW np fl studio, ableton pro tools, potrzbujesz interfacu audio (zewnetrznej karty dzwiekowej) i dalej masz dwie opcje, albo masz hajs i masz zajebisty wzmacniacz i mikrofon ktory odpowiednio ustawiasz i wpinasz w intereface (opis tego pomijam) albo wpinasz gitare w interface i w dawie urzywasz jakis nisko latencyjnych sterownikow typu asio

na mixerze ustawiasz taki łańcuch wejscie gitary - [symulacja wzmacniacza i glosnika polecam amplitube 3] za
  • Odpowiedz