Wpis z mikrobloga

Powiem wam szczerze, z perspektywy osoby z drugiego końca Polski, która mieszka tu już rok:
Kielce to jest na prawdę fajne miasto. Jest bardzo kompaktowe, ciężko jest powiedzieć że do jakiegoś miejsca jest daleko. Nie ma takiego "wielkomiejskiego" klimatu, ale jednocześnie czuć że to miasto w którym można coś porobić. To jest dla mnie największa zaleta, bo mamy tutaj przecież galerie, sklepy, fast foody, knajpy, ale jednocześnie jest dużo zieleni, parki, deptaki. Ceny nieruchomości są bardzo niskie w porównaniu z resztą
miast wojewódzkich.

Do poprawy jest oczywiście stan dróg, samochodoza (ale to akurat w prawie każdym polskim mieście), wątpliwej jakości infrastruktura rowerowa i "taka se" komunikacja publiczna. NA SZCZĘŚCIE, zanosi się na to, że każda z tych rzeczy w perspektywie x lat będzie poprawiona. Zresztą dzisiaj miasto otrzymało potwierdzenie, że dostanie kasę z Nowego Ładu na remont ulic w śródmieściu. Szkoda tylko tej S74 dzielącej miasto ( ͡° ʖ̯ ͡°).

No i jeszcze, oczywiście - zarobki. Niskie na tle całego kraju. Za to jak się ma prace zdalną albo jest się specjalistą w danej dziedzinie to życie jest tutaj wyjątkowo przyjemniejsze niż w zatłoczonych miastach.

Liczę na to, że obecna ekipa polityczna pana Wenty, w perspektywie 10 lat posprząta po 16-letnich rządach pana Lubawskiego.
#kielce
  • 25
@polskimurarzpl: z perspektywy osoby nastoletniej, rok przed dwudziestką, nie do końca się z tym zgodzę. Choć bezpośrednio w Kielcach nie mieszkam, to uczę się tam i jestem codziennie przez połowę dnia, ale generalnie całe to województwo mnie do siebie nie przekonuje. Dlaczego?
Jako osoba, która nie spożywa alkoholu, ciężko mi tu nawiązać jakiekolwiek relacje, które by się nie ograniczały tylko do pogadanek w szkole, a z kolei siedzenie z #!$%@?ńcami i
@maurycy-stendel-tymulec: no ccig to chyba jedyna alternatywa xd problem polega na tym że tam chyba nie zrobi się dużo godzin + nie pracują w weekendy. A mi zależy na jak największej ilości godzin. Próbowałem też celować w jakaś pracę fizyczną, np na magazynie. Złożyłem aplikację na Skrajną do sortowni InPostu ale nie odezwali się ( ͡° ʖ̯ ͡°) a podobno dają 24,50 za godzinę
Ludzie piją wszędzie. Nie różnicy, Lublin, Zamość, Kielce, Kraków, Warszawa, Gdańsk czy Gdynia.
Kielce mają na prawdę mnogo różnych terenów pod hobby, i pasjonatów.
ASG, Downhill, turystyka, pen and paper RPG, mnogość różnych klubów, stowarzyszeń, etc...
I na prawdę, wystają poza normę jak o to chodzi.
Ja po 3 latach spędzonych w Krakowie planuję wracać do Kielc, bo po prostu w Krakowie nic z tych rzeczy nie ma.
Najbliższa turystyka to jest
@PiesLat2230: No każdy ma też swoje preferencje, wszyscy jesteśmy inni więc coś co podoba się jednej osobie, drugiej nie podejdzie. Ja osobiście chodzę trzeci, zaraz czwarty rok do technikum w Kielcach i szczerze mówiąc oprócz osób ze swojej klasy (gdzie większość jest zza Kielc, gdzieś w okolicach) nie poznałem chyba więcej niż 10 osób zza mojej klasy. A z kolei ci ludzie, których znam to raczej typ osoby która zamiast wyjść
Ja osobiście chodzę trzeci, zaraz czwarty rok do technikum w Kielcach


@viciu03: ZSE czy Hauke? :P

Raczej mało widać w nich jakichkolwiek innych zainteresowań


@viciu03: No a ty czym się interesujesz? :D Na 100% twoje zainteresowanie lepiej będziesz realizował w Kielcach niż w większym mieście.