Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jedna rzecz w kontekście broni. Ogółem nie mam wyrobionych poglądów, czy dostęp powinien być, czy być ograniczony i czytam różne opinie w tej sprawie.
Każdy widzi jakie polskie społeczeństwo jest podzielone, podobno też agresywne, w szkołach również nie dzieje się za dobrze, gnębienie na porządku dziennym. Ogółem wydawałoby się, że nie powinno brakować osób chcących zrobić jakąś masakrę.
Dostęp do broni czarnoprochowej jest łatwy, może nie jest to wymarzona broń school shootera, ale jak najbardziej idzie tym kogoś zabić. Zresztą nawet o pozwolenie nie jest tak trudno, o ile ktoś się nie leczył psychiatrycznie.
Samochodem również można by wjechać w jakąś paradę równości czy wiec narodowców, w zależności od upodobań politycznych zamachowca. Wydawałoby się, że powinno być chociaż kilka przypadków tego typu ataków w Polsce, tymczasem mogę wymienić może kilka "nieudanych" ataków gdzie np. 1 osoba została ranna, typu jedyna strzelanina w polskiej szkole w Brześciu kujawskim, albo zamach bombowy w mpk Wrocław. Najgorszy w skutkach był atak samochodem na sopockim molo, ale to był bardziej atak w szale aniżeli jakiś bardziej planowany i umotywowany zamach. Myślę, że jeżeli Polacy mieliby być tak agresywni i chętni mordu jak to się mówi, to powinno być więcej tego typu zdarzeń. A może nie ma po prostu kultury mordowania się, jaka jest w USA? #strzelanina #bron #4konserwy #neuropa
  • 9
@jestem_doomerem96: Ten podział jest w ogóle taki sztuczny i z dupy, bo obie strony przeskakują między tematem USA a naszym rodzimym tak szybko, że często nie wiadomo, o czym mowa. Ludzie krzyczą, że są za powszechnym dostępem do broni w Polsce, a jak zwracasz uwagę na to, że już taki jest i co by chcieli tak naprawdę zmienić - to brak pomysłów. Często w ogóle okazuje się, że zwolennicy broni tak
@jestem_doomerem96: Gość zabił prezydenta miasta na scenie wośp, psychopaci są i mają dostęp do narzędzi, jak sam wspomniałeś. Może jest ich mniej, może lepiej sobie z nimi radzimy, może częściej wybierają samobójstwo niż lincz? Raczej nie jest to kwestia broni, bo zabić można czymkolwiek, co za problem wejść do szkoły z siekierą w plecaku, a jakoś to się u nas nie dzieje.
Studies on the lethality of guns, the likelihood of injury by weapon type, offender intent, and firearm availability provide considerable evidence that guns contribute to fatalities that would otherwise have been nonfatal assaults


@Leniek: Tzn ja nie twierdzę, że mając broń zrobi się takie same szkody jak nożem, zgadzam się z tym, że łatwiej zabić 50 osób pistoletem niż niżem, ale sam fakt, że ktoś to robi bądź nie jest znaczący.
@jestem_doomerem96 agresywne bo się na to pozwala, gościu który ci zajeżdża drogę wystarczy że będzie musiał wytłumaczyć się na komendzie i więcej tego nie zrobi. Seby cię skopią dla 10zl bo co im grozi? Zawiasy. Dlatego jak kara za agresję będzie nie tyle dotkliwa a zawsze wymierzana to ludzie się zastanowią co robią. Ktoś kto by chciał machać bronią i gangsterzyc zaraz by był ustawiony do pionu, odebranie zezwolenia itp. I mamy