Wpis z mikrobloga

@Dorodny_Wieprz dla mnie to w ogóle abstrakcyjne że ludzie płacą za umieszczenie ogłoszeni w serwisie który bez ich ogłoszeń nie ma racji bytu zwłaszcza że jest masa darmowych ale widocznie ludzie lubią płacić.
@Dorodny_Wieprz byś zobaczył jak OlX działa. Ta sama firma zresztą. Tylko bardziej #!$%@?.

Mam wrażenie że tam moderacja wykopu jest na każdym stanowisku. Od rozliczeń, przez opiekunów, programu stow I UX.

No debil na debilu

A olx i otomoto ostatnio znowu podrożały nierzadko na ogłoszenie trzeba 100+ PLN wydać
@bigger: Nie muszą tylko chcą, serwis ogłoszeniowy bez ogłoszeń użytkownikach nie ma racji bytu i nie interesują mnie bajki o zasięgach. Żaden serwis bazujący na ogłoszeniach użytkowników nie ma racji bytu jeśli użytkownicy nie będą tam umieszczali ogłoszeń
@Erravi: Musza. Nie ma alternatywy.

Wszelkie niszowe portale sa skazane na porazke z takim gigantem jak OLX/OtoMoto.

Allegro by cos moglo podzialac, ale #!$%@? jajca, bo obsluga ogloszen motoryzacyjnych jest zasobochlonna.

Cala reszta poprostu sie nie liczy.

Skad to wiem? Bo sprzedaje kilkadziesiat aut na miesiac i na OLXie zostawiam kilka tysiecy na miesiac.

Myslisz, ze nie probowalem alternatyw? Probuje cyklicznie. Kupuje sobie numer nowy jakis starterek i dodaje ~20 ogloszen
@bigger: Ok to jak musisz to sobie tam dodawaj ja sobie dodaje tam gdzie jest darmowe. Ja jak szukałem samochodu to na otomoto ani razu nie zaglądnołem, na olx 2 x może i w sumie kupiłem właśnie znaleziony sprzedajemy. Jak coś sprzedaję to albo allegro lokalnie albo jakieś darmowe portale lokalne. Jak widać jakiś nie normlany jestem, ale nie mam zamiast płacić za coś co tworzy sens działania takiego serwisu, za
@Erravi: Dodawaj i szukaj sobie w darmowych. Nie mam nic przeciwko. A wlasciwie to kibicuje nawet.
No i jestes w mniejszosci poprostu. Wybierajac darmowe gownoportale ograniczasz sobie w miazdzaacym stopniu ilosc ofert. Wystarczy porownac nie tanie niszowe sprzedajemy.pl z olx.

A na sprzedajemy czy innych stronkach wiekszosc i tak nieaktualna.

Empiryczne dane nie klamia. Miazdzaca wiekszosc klientow przychodzi z OLX/Otomoto.
Tam tez ludzie szukaja. A szukaja za darmo.

Jak bardzo bys
@bigger: marketplace będzie wisiał bo nie przeszkadza to cukierbergowi ale nie stanowi w zasadzie żadnej alternatywy bo jest po prostu niewiarygodnie wręcz źle zaprojektowany
filtry nie istnieją, szukajka nie działa, masa rzeczy może zostać pominięta w ogłoszeniu więc 90% aut ma cenę z zakresu 0-1 zł i automatyczną skrzynię biegów
sprzedajemy.pl jest wbrew pozorom całkiem spoko, na przestrzeni lat dobrze dopracowali wyszukiwarkę i w końcu dodali opcję ograniczenia zakresu daty wstawienia