Wpis z mikrobloga

Pany nadszedł czas na zmianę gpu w kompie. Mój 1060 już dawno miał być zmieniony, ale sie wstrzymywałem z wiadomych względów. Planuje update na coś mocniejszego, ale nie wymagam demona. Potrzebuję grafiki do grania w 1440p. Nie gram za wiele, a tytuły które ogarniam dawały jeszcze jakoś rade na tej grafice, choć spadki fps sa irytujące. Od kilku lat nie interesowałem się rynkiem deskopowych gpu i wolałbym zapytać tutaj o pomoc w doborze. Procek jaki posiadam to Ryzen 5 3600 i płytę msi b450-a pro max. Kwota to raczej 2-2.5k max(używki wchodzą w grę).
#pcmasterrace #gpu #gry
  • 9
@Mjut93: 3070(+5 3600) bottleneck może wystapić przy niektórych tytułach w 1080p ale myślę, że to margines i nie powinno Cie to obchodzić tym bardziej, że celujesz w 1440p także jak najbardziej. Zresztą 3070 to nie karta do grania w 1080 :P
@nandrolone: Myślałem, ze 3060ti będzie w większej cenie. Zasilacz nie wiem teraz jaki posiadam, ale chyba 500-600w(na pewno nie z czarnej listy) wrócę do domu to sprawdzę dokładnie. Jakieś alternatywy od 3060ti? Co do Niemiec to nie ma problemu bo tez często tam przesiaduje. :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mjut93: Nie masz dużych wymagań wiec polecam 3060ti, może jakaś wersja z dobrym chłodzeniem to bedzie cichutka + dobre oc. Ja mam 3060ti strix oc i jestem bardzo zadowolony.
@nandrolone: @grzela52: 3060ti to będzie aż nadto co potrzebuję. W sumie to chciałbym tylko ograć RDR2 na kompie w normalnej ilości klatek. Poza tym gram głównie w mało wymagające gry. Jednak ostatnio wkręciłem się w simracing i tam spadek z 75fps na 50fps strasznie mnie irytuje w szybkich zakrętach.
Sprawdziłem i zasilacz jaki posiadam to SilentiumPC VERO L3 600W.
@grzela52: Gierki mnie już nie kręcą jak kiedyś i ogrywam tylko kilka tytułów. Wyczyszczę poprzedniego peceta i spróbuje go wystawić z 1060, później wybiore pomiędzy tymi dwoma kartami. Dziękóweczki. :D