Wpis z mikrobloga

Mirki, jakiś skuteczny sposób na ochronę czereśni? Ptaki wydziobują niemal wszystko, robią sobie imprezy na moim drzewku jak oskarki normickie, balują, a sam już próbowałem chińskich odstraszaczy na baterie, folie w gałęziach też nie działają - jak ochronić drzewko i zebrać chociaż wiaderko czereśni z własnego sadu?

#rolnictwo #ogrodnictwo #sadownictwo
  • 68
  • Odpowiedz
@Tino:

Kiedyś jak bylem dzieciakiem, taka babcia sąsiadka miala piękna czereśnie i jak owoce dojrzewały to zakładała mega wielka firankę na cale drzewo (obecnie pewnie bylaby to siatka).

Sam mam kilka młodych czereśni i już sie zaczynam bać - w tym roku bede miał pierwsze owoce -w dużej ilości
  • Odpowiedz
Sam mam kilka młodych czereśni i już sie zaczynam bać - w tym roku bede miał pierwsze owoce -w dużej ilości


@DanyDwaBanany: to już lepiej teraz pilnuj, bo sam od świtu mam koncert za oknem i widzę, co ćwir ćwiry potrafią zrobić
  • Odpowiedz
@Tino:

to już lepiej teraz pilnuj


Troche sie łudzę, że u mnie, na działce, jest bardzo malo szpaków.
Działkę mam dużą, 1,5ha i praktycznie szpaków nie było. W tym roku jest jest jakiś dobry, ptasi rok, najwięcej ptaków wiedzę od '13,
  • Odpowiedz
@Tino: powieś odtwarzacz i puść radio Maryja

Mój wujek testował kilka stacji, nawet do Lata z Radiem się skubańce przyzwyczajały po jakimś czasie, ale o.Rydzyk skutecznie swoimi audycjami odstraszał szpaki.

Ewentualnie szyj firankę na drzewo, jak nie siądą na gałęziach to nie pojedzą
  • Odpowiedz
@v1lk:

Zainstalowałem bym zraszacze i kamerkę xD


To lepie zraszacz i czasówkę - co 5 minut - 30 sekund wody.
Tylko to musiałby być mocny strumień (żadna mgiełka) no i pewnie spadały by owoce ( ͡
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Tino: tylko i wyłącznie siatka na całą koronę, nic innego nie ma prawa zadziałać, do wszystkiego się skurczybyki przyzwyczajają.
  • Odpowiedz
@Tino: większość pomysłów o kant dupy rozbić. Pisanie o zraszaczach to tylko przez ludzi którzy nie mają pojęcia o uprawie czereśni i chorobach grzybowych na nich.
Przykrycie całego drzewa jak pisali wyżej, możesz spróbować powiesić sylwetki drapieżnych ptaków jak jastrząb, orzeł na drzewie. Ewentualnie odstraszacz który oprócz tych ww odtwarzał by w losowych momentach dźwięki tych ptaków. Tylko to nie może być napierdzielanie non stop, tylko pojedyncze, zmeiniajace się dzwieki
  • Odpowiedz