Wpis z mikrobloga

Po co mam zgłaszać wyjazd do pracy za granicą?

Jedyne co widzę, to spowoduje wymeldowanie z miejsca stałego pobytu, co mi nie na rękę, bo potem znowu się zameldować za x lat to ból dupy i przedstawianie masy dokumentów

W piździe mam statystyki krajowe. Urząd Skarbowy automatycznie rozliczy mnie na 0 zł, jeśli nie złożę PIT

Więc? Jest jakiś sens? Bo ja nie widzę. Tylko minusy i strata czasu.

#emigracja
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Radek41: Brak wezwań na ćwiczenia wojskowe jak składałeś kiedykolwiek przysięgę.
Mniejsza szansa, że jakieś pismo urzędasa zostanie dostarczone "skutecznie" na polski adres, a ty o tym nie będziesz wiedzieć.
@vans: że co? serio? xD z jakiej paki polski urzędas ma mieć wgląd do moich dochodów poza krajem? Niech się ciągnie. To moja sprawa i tego kraju, gdzie mieszkam i zarabiam.
@Radek41 temat o podatkach został Ci trochę nieprecyzyjnie podany - deklaracje podatkowe składa się zgodnie ze swoją rezydencją. Jeśli masz rezydencję inną niż polska, to możesz mieć na polskiego urzędasa wywalone. Jeśli jednak nie ma przesłanek, że zmieniłeś rezydencję, to trzeba się ze wszystkiego wyspowiadać w PIT i jeszcze zapłacić.
Oczywiście jeśli chcesz mieć spokojną głowę, możesz wystąpić do lokalnego tax office po dokument stwierdzający Twoją rezydencję i wysłać do polskiego US.
@odysjestem: @Radek41: Można mieć kilka rezydencji podatkowych i wtedy spowiadasz się w każdym kraju ze wszystkich dochodów. Wynika to z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania między krajami. Zameldowanie w Polsce jest przesłanką do posiadania rezydencji podatkowej w naszym kraju. Jeśli wyjedziesz do innego kraju UE to nie masz wyjścia, składasz PITy w obu, bo urzędy wymieniają informacje skarbowe i prędzej czy później Cię dojadą.
składasz PITy w obu


@vans: ale podatek płacę w jednym, czyli w tym, w którym mam rezydencję, a polskiemu US tylko pokazuję zarobki z deklaracją, że podatek już odprowadzony, tak?

chyba jednak się wymelduję, żeby nie musieć robić takich akcji