Wpis z mikrobloga

Siemka, za pare tygodni wybieram się na strzelnice, będzie to mój pierwszy raz, będę tam strzelal z glocka, akma i ze strzelby pump action, jakiej konkretnie nie mam pojęcia, ale to nie ważne.

Mam pytanie o protekcje słuchu na strzelnicy, cierpię na tak zwane szumy uszne i na lekką nadwrażliwość słuchową, licze się z tym ze na strzelnicy będzie głośno ale mam pytanie co do słuchawek strzeleckich, czy ich wygluszenie rzeczywiście mocno poprawia komfort strzelania? Patrząc po filmikach na YT jak ludzie z kamerą nagrywają wystrzał broni to jest on w cholere głośny, ale jestem ciekaw na ile tłumią słuchawki. Myślicie ze jakbym wziął swoje zatyczki do uszu z Alpiny które nosze ze sobą na moto to instruktor pozwoliłby mi je założyć razem z sluchawkami strzeleckimi? Czy te strzeleckie są wystarczające? #bron #strzelnica #strzelectwo #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz AaBbCcDdEeFf - Siemka, za pare tygodni wybieram się na strzelnice, będzie to mój pier...
źródło: comment_1653748861I4eESEZjij18t1WVadCHXH.jpg
  • 9
@AaBbCcDdEeFf: raczej powinny wystarczyć te obiektowe, ale jeśli jesteś bardzo wrażliwy to awaryjnie weź sobie te drugie jeszcze i w razie potrzeby powiedz, że chciałbyś je dołożyć
@AaBbCcDdEeFf: na strzelnicy jest różnie z ochroną słuchu. Są i tak, na których dają tylko stopery ¯\_(ツ)_/¯ Jeśli jesteś wrażliwy na dźwięki to najlepszym zestawem byłyby stopery + aktywne słuchawki ale takich na strzelnicy Ci nie dadzą, musiałbyś kupić albo pożyczyć od kogoś.
Myślicie ze jakbym wziął swoje zatyczki do uszu z Alpiny które nosze ze sobą na moto to instruktor pozwoliłby mi je założyć razem z sluchawkami strzeleckimi?


@AaBbCcDdEeFf: Oczywiście że tak, upewnij się tylko że wciąż jesteś w stanie komunikować się z instruktorem i będzie git. Jeśli to strzelnica w pomieszczeniu zamkniętym, używanie takiej „podwójnej” ochrony słuchu jest dobrym pomysłem i znam kilka osób, które robią tak na co dzień (m.in. Ian