Wpis z mikrobloga

Wiosna w pełni więc pewnie sporo ogrodowych Mireczków dziś zasuwa w ogrodzie lub wypoczywa z kawusią na tarasie. Zanim jednak coś w ogrodzie posadzimy i zbudujemy, trzeba to najpierw rozplanować. Dziś przedstawiam wam taki prosty, rodzinny ogród przy domku w angielskim, klasycznym stylu (elewacja jest całkowicie biała i ma proste zdobienia)

Jest tutaj tarasik, jest wygodny podjazd, trzy drzewka owocowe i warzywniak, strefa zabaw dla dzieci z domkiem i piaskownicą i kilka kwiatowych rabat. To, co wyróżnia działkę, to fakt że rosła już na niej spora sosna i kilka drzew liściastych, które zostawiłam i wkomponowałam w ogród.

Poniżej odpiszę na pytania, które często się pojawiają:
- czemu basen przy drzewach? - bo to tylko miejsce na sezonowy basenik dla dzieci
- za dużo betonu! - myślę, że jest tyle, ile potrzeba czyli podjazd i ścieżki. Ścieżki początkowo proponowałam żwirowe, ale klientka stwierdziła, że bardziej jej pasują takie z kostki granitowej i taki też będzie podjazd. Taras natomiast z płyt granitowych
- czemu ogródek warzywny w północnej części działki? - początkowo proponowałam go w części południowej, ale klientka nie chciała mieć ogródka od frontu, widocznego z ulicy. Istnieją też warzywa, które preferują zacienienie. Mnie z kolei też zależało, żeby kącik zabaw był w części zachodniej, żeby dzieci też dostały trochę słońca więc ostatecznie ogródek wylądował w tym miejscu, w którym jest

Jeśli macie więcej pytań o ten projekt lub ogólnie o to, jak zaaranżować wasz ogródek, jakie rośliny polecam itp to piszcie śmiało :3

#ogrod #ogrodnictwo #budujzwykopem #remontujzwykopem #poznan #rosliny #tworczoscwlasna #architektura
Pobierz kjut_dziewczynka - Wiosna w pełni więc pewnie sporo ogrodowych Mireczków dziś zasuwa ...
źródło: comment_1653734875Lt5hwKhy0yWc8FDY7uCuWc.jpg
  • 24
@Qullion projekt zawsze jest odpowiedzią na potrzeby konkretnej rodziny i ich możliwości. Tutaj jest bardzo prosto, ale według mnie będzie się bardzo dobrze spędzać czas w tym ogrodzie, jest że tak powiem dobrze zbilansowany a klientka zadowolna :3 Ale jeśli ktoś potrzebuje fajerwerek to teraz pracuje nad projektem ogrodu na działce 5000m2 przy indywidualnie projektowanym domu ponad 300m2 o bardzo nowoczesnej bryle i drzewem w środku, będzie co oglądać xd robię to
@kjut_dziewczynka: zgadza się. Ogród warzywny to jest tam nie potrzebny w ogóle. Złe miejsce i co najgorsze klienta sama wymyśla miejsce bo jej się tak podoba. Z czasem nasadzi czegoś światłolubnego i nie będzie rosło.

No to pooglądamy jak zrobisz ten duży projekt. 5000m2 to już wielka działka.
@crazy_mole: jak nie kupisz jakiegoś fajnego z masą aktracji w postaci tuneli i przejść to dzieci nie chcą się tam bawić. Jeszcze gorzej jak się zrobi za duży, przewymiarowany, a dzieci mają 5 lat. Ścianka może być fajna jak będzie większa, a nie kilka uchwytów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kjut_dziewczynka: poszukuje traw do wsadzenia w donice, żeby osłonić się od sąsiadów. Coś polecasz? Może jakieś inne fajne rośliny, którymi można się ładnie osłonić? Tujoza zdecydowanie odpada. ( ͡° ͜ʖ ͡°)