Wpis z mikrobloga

Polecicie jakiś kamień w rozsądnej cenie? Dopiero rozpoczynam przygodę z pizzą i mam za sobą jedynie kilka wypieków. Do dyspozycji mam piekarnik rozgrzewający się do 230 stopni (funkcja grilla z górna grzałką), więc na start myśle, że sprobuje z kamieniem, a potem ewentualnie jakiś piec jak faza nie minie. Dzisiaj takie brzegi mi się udało stworzyć.
#pizza
James0n - Polecicie jakiś kamień w rozsądnej cenie? Dopiero rozpoczynam przygodę z pi...

źródło: comment_1653683569S2HI2utGrmFCth9iMnW1qP.jpg

Pobierz
  • 12
@James0n: generalnie do piekarnika polecany jest granit, i tu masz kilka możliwości:
1. lokalny kamieniarz - prawdopodobnie najtaniej
2. castorama - tanio ale niektórzy mówią, że ich płyty granitowe mogą być pokryte jakąś chemią ¯\_(ツ)_/¯
3. allegro
Generalnie jeszcze polecam sobie zmierzyć piekarnik i brać jak największy (powiedzmy z 1cm zapasu z każdej strony wystarczy. No i granit jak najbliżej grzałki
@fwafwafwadaw: Poczytałem dodatkowo chwile na Reddicie o różnicach i w sumie stal to może i się lepiej nada w tym wypadku. Plus nie pęknie. A taki offtop jeszcze, bo miałem w domu w zestawie do piekarnika blachę i płytę ceramiczna, co powinno lepiej się nadać do wypieków, póki nie dostanę kamienia/stali?