Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ej Mirki dziwna sytuacja mnie dzis spotkała. Mam wydane WZ na przyłącz prądu z Tauron, odczekałam 18 miesięcy, wykonawca juz złożył projekt u odpowiednich organów i okazało się, że jeden z 2 właścicieli dzialki obok nie podpisze mi pozwolenia na podpięcie się ze słupa na jego działce bo... On go tam w ogóle nie chciał I wg niego Tauron ma ten słup mu przesunąć... Ofc nie ma złożonego żadnego wniosku sam też nawet nie przebywa w PL a drugi właściciel zgodę podpisał i na tej podstawie projekt został już złożony.

Jakie mam możliwości teraz? Dodam, że kolejny słup jest... Również na jego działce tylko paręset m dalej.

Spotkaliście się z takimi fanaberiami? Mam jakieś możliwości prawne zeby to ugrać? Fizyczne przyłącze miało być robione za 2 tyg...

#budujzwykopem #remontujzwykopem #przylacz #tauron
  • 30
  • Odpowiedz
@eLL_Koza: Ty masz, tyle że Tauron najprawdopodobniej nie ma na te słupy i nie ma umów na służebność.
Słupy stoją przez zasiedzenie ale nie mogą ich przesunąć, doprowadzić do nich nic nowego.
  • Odpowiedz
no to chyba pozostaje droga sądowa i wtedy sąd wydaje zgodę za właściciela


@moll: która nic nie da. Jest inna możliwość (postawianie linii w innym miejscu, ciągnięcie ziemią) więc zakład energetyczny musi z niej skorzystać. A, że drogo... no cóż.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DaneOsobowe: co to znaczy WN?

@Bad_Wolf: drogo dla mnie czy zakładu? Nie chce iść z sąsiadem na ścieżkę wojenna bo mi to mało do zycia potrzebne.

@moll Mam jakiekolwiek możliwości? Np spisanie z nim oświadczenia, że w razie ewentualnego przesunięcia słupa zobowiąż się do pokrycia kosztów przeniesienia mojej części linii?

Jakimi kartami moge zagrać żeby spróbować goscia przekonać?
Na forach znalazlam mase info, że niby to jest w kwestii ZE,
  • Odpowiedz
@eLL_Koza: podpisałeś 18 miesięcy temu umowę na podpięcie? Jak minie ten czas złóż skargę do URE.

drogo dla mnie czy zakładu?


zakładu. Trzeba nową linię kłaść.

przesunięcia słupa zobowiąż się do pokrycia kosztów przeniesienia mojej


nie radzę, to kwoty idące w dziesiątki tysięcy złotych.

jak mogę sprawdzić czy ZE ma slozebnosc


tylko w aktach notarialnych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcel_pijak: typa nie ma w PL i jest takim betonem z rozmowy, że nawet do słowa dojść nie daje. Mam zgodę drugiego właściciela dzialki co też jest kuriozalne samo w sobie.

Dodam tez, ze jego dzialka to niezabudowane pole dodatkowo w MPZ wpisana jako dzialka osuwiskowa i gosc twierdzi, że słupa tama nie być bo on się będzie w granicy budowac, bo tylko tam jest część dzialki rolnej. Więc cale to
  • Odpowiedz
@eLL_Koza: tyle, że to jego działka a energetyka jest tam bez zgody prawem silniejszego.
Jakby się wynieśli ze słupem to nikt by się nie pieklił. A energetyka staje na zdaniu, nie podoba się słup to zapłać za przebudowę linii 50k+PLN.
Zgodziłbyś się na takie rozwiązanie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcel_pijak: obojetnie jaki pasek problem jest problem ^^
@Bad_Wolf: wg tego co do mnie chlop wyburczał to w jego mniemaniu Tauron ma mu tam przyjść i mu to poprzesuwać za fryty. A chlop się chce pozbyc słupa bo chciałby się na dziko w granicy budowac co też jest idiota bo ja mu taka budowę moge zablokować. Ale no wiecie. Działka marzeń. Cudowne miejsce. Nie chce tam mieć swojego kargula...
  • Odpowiedz
bo ja mu taka budowę moge zablokować


@eLL_Koza: niestety nie. Jak będzie zgodna z prawem budowlanym nie masz szans. Jak prawo pozwoli na budowę w granicy to dostanie pozwolenie. Obecnie nie ma żadnych odstępstw "na zgodę sąsiada".

w jego mniemaniu Tauron ma mu tam przyjść i mu to poprzesuwać za fryty


a czyja to własność? Gościa czy tauronu?
Widzę, że nie rozumiesz problemu, ta linia energetyczna lata temu została postawiona na
  • Odpowiedz