Wpis z mikrobloga

Znowu mam pytanie drogie rowerowe Mirki. Szukam nowego siodełka, bo na obecnym cierpną mi jajca (czuję też spory ucisk na prostatę) po 10-15 km mimo opuszczenia noska o kilka stopni w dół. Szukam czegoś w miarę wygodnego na codzienne trasy po kilkadziesiąt kilometrów, głównie asfalt i szuter. Rower to Rockrider ST540S.

Co sądzicie np. o Wittkop Medicus Pro 6.1?

Sporo ważę (obecnie 136 kg) a obecnie mam takie jak na zdjęciu, kupiłem je 2 lata temu w rowerowym jako zmiennik oryginalnego btwin i w sumie to od zawsze mam ten kłopot. Ogólnie przejechanie 30 km na nim to męczarnia ale bardziej niż ból tyłka martwi mnie właśnie to drętwienie narządów, które raczej drętwieć nie powinny.

Cena do 150, max 200 zł (ale im mniej tym lepiej), waga nie gra roli. Ma być przede wszystkim wygodnie i zdrowo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower
smk666 - Znowu mam pytanie drogie rowerowe Mirki. Szukam nowego siodełka, bo na obecn...

źródło: comment_1653634744WGEh2hqHZdWsiDhkW0m0f7.jpg

Pobierz
  • 22
@Im_from_alaska:
A czy warto równolegle z siodełkiem zainwestować w przedłużkę mostka i podnieść nieco kierownicę aby odrobinę wyprostować pozycję i zmniejszyć nacisk? Odnoszę wrażenie (po ustawieniach fotela/kierownicy w samochodzie), że mam krótsze ręce, niż nogi więc na rowerze siodełko mam wysoko a do kierownicy muszę się mocno schylać.

Czy warto zaryzykować te kilkadziesiąt złotych w Wittkopa czy też lepiej od razu wydać raz a porządnie np na Selle Royal SIS161?

https://allegro.pl/oferta/siodelko-wittkop-medicus-pro-6-1-gel-trekkingowe-10043064444
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kanciak12: mierzą ale nie za dużo to daje. Zależy pewnie od sklepu, ale tam gdzie byłem to użyli miarki i tyle. Efekt był taki że mam dodatkowe niepotrzebne drogie siodełko. Równie dobrze można siąść na tekturce, zmierzyć odległość między kościami i wybrać siodełko według zaleceń producenta.

Na szosie jest mi o wiele wygodniej. Nie wiem jak to działa, ale jak działa to nie będę psuł.
teraz w sklepach rowerowych mierzą kości kulszowe i pomogą dobrać siodełko pod konkretna dupe.


@kanciak12:
No własnie mam wrażenie, że w Gdańskich sklepach rowerowych to nigdy nic nie ma na miejscu. To ze zdjęcia też mi niby "dobrali". No i ja nie mam problemu z tyłkiem (bo to troche boleć musi po dłuższej przerwie), tylko z uciskiem na okolice prostaty.

No i gacie z wkładka to must have

Obiecałem różowej że
@smk666: Ostatnio wymienilem orginalne tribanowe siodlo na jakies cube ze starego roweru, roznica jest taka ze to od cube jest cale plaskie i nie ma tak jak w tribanowym ze szersza czesc lekko unosi sie do gory
W niedziele testy na dluzszym dystansie,bo teraz jezdzilem w tygodniu po maks 5 km.

Problem mialem podobny, po kilku minutach jazdy zaczynalo sie dretwienie krocza, zmiana pochylenia, obnizanie siodelka tez nie pomagalo. Jak sprawdzalem
@kanciak12:

jeśli wolisz się znęcać nad swoją prostatą zamiast założyć gacie na rower to różowa będzie ci bardzo wdzięczna:)

No cóż, żarty na bok to po prostu byłoby to technicznie trudne, bo jeżdżę codziennie wiec musiałbym mieć ze 3-4 komplety, żeby mieć na zmianę i nie prać z suszeniem pojedynczo aby były czyste na kolejny dzień.

@rysiekMR:

W niedziele testy na dluzszym dystansie,bo teraz jezdzilem w tygodniu po maks 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smk666: bardziej chodzi mi o to że nie mam pojęcia jak dobrać siodełko. W szosie mam o wiele twardsze, węższe z dziurą i jest super.

A z tym dobieraniem w sklepie to masz rację: wciskają co jest na stanie i drogie xd
@Czauczesko:
A jeszcze a propos tego Twojego SR, z tego co widzę to wersja relaxed na pozycję 90* a ja mam górala i jeżdżę zgarbiony, dlatego myślałem o modelu SIS161 na 60*. W jakiej pozycji jeździsz?

a jaki masz rower, rozmiar ramy i wzrost?

@Paczek_w_masle:
Rockrider ST540S, rozmiar L (wg Decathlona na 174-184cm), wzrost 180 cm, waga 136 kg i (chyba) dosyć krótkie ramiona bo w każdym samochodzie muszę wyciągać
smk666 - @Czauczesko: 
A jeszcze a propos tego Twojego SR, z tego co widzę to wersja...

źródło: comment_1653638072Zo3lxObcKOi9byXAd8B6nr.jpg

Pobierz
Wittkopy są spoko z budżetowych siodeł,


@k3lt:
W takim razie chyba spróbuję, najwyżej będę miał tanie siodełko do kolekcji nim kupię SR. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smk666: kilka tygodni temu w lidlu były siodelka wittkopa (co prawda nie żelowe a piankowe) i kupiłem na próbę - i zdecydowanie lepiej mi się na tym siedzi niż na fabrycznym siodełku, dupa po godzinnej jeździe nie boli, więc jako budżetowe rozwiązanie mogę polecić