Wpis z mikrobloga

ok, nie jestem bardzo aktywnym użytkownikiem wykopu, chociaż szperam, i przyglądam się od dłuższego już czasu, ale irytującym jest fakt, że jak jawnie udowodni się komuś oszustwo z AMA, które weszło na główną. Nie wiem mirki, czy pamiętacie ama z pseudo właścicielem hurtowni chemii - @mateoshw to administracja nic nie robi. Na prośbę, użytkownika usuwa tylko ama, oraz wątek na mikroblogu demaskujący proceder. Żadnego ostrzeżenia, bana, a ikona "eksperta" ciągle widnieje. Pan ekspert od hurtowni zakłada portal, chyba hurtownia przestała dobrze "działać".

#mikroafera #afera #ama
  • 9
@stigi: gość zrobił ama, jako właściciel sporej hurtowni artykułów "higienicznych" z Niemiec. W trakcie, po wrzuceniu do czyjegoś komentarza swojego numeru telefonu, okazało się, że gość jest studentem (jakiś kierunek muzyczny) i ma firmę internetową, zarejestrowaną na firmę jego matki, bądź dziewczyny w mieszkaniu w jakimś mieszkaniu w bloku z płyty (via google earth). Pod tym numerem telefonu i jego imieniem in nazwiskiem na GoldenLine znalazłem kilka wpisów, gdzie chciał jakąś
@Afrael: mam na to screeny, poszukam, jak będę przy swoim komputerze. Dodam tylko, że nigdy nie potwierdził AMA. Dodatkowo cały wpis na mikroblogu został usunięty przez administrację, a jego AMA na wniosek samego twórcy zostało po prostu usunięte. Żadnych wyjaśnień, przeprosin czy innych. Po prostu temat został zakończony. Wiem, że to już prawie 2 miesiące temu, ale dzisiaj zirytowałem się, jak zajrzałem na jego profil i postanowiłem jeszcze raz to poruszyć.
@Lynxu: tak, zaraz postaram się znaleźć screeny, a dodatkowo jest kilku użytkowników, którzy razem ze mną prowadzili na ten temat dyskusję na mikroblogu, która potem została usunięta.
@Lynxu: tutaj informacja z whois jego domeny onivio.com (tutaj była strona firmy), która zaraz po tym jak wrzuciłem tego screena na wykopalisko została usunięta, co tylko utwierdziło nas, w tym, że to jego strona. Resztę można znaleźć po jego imieniu i nazwisku (imię Mateusz), niestety konto na GoldenLine też usunął zaraz po tym, jak wrzuciłem na wykopalisko.

Może warto trochę to rozdmuchać, żeby nie uchodziło takim ludziom bezkarnie oszukiwanie i kreowanie
Afrael - @Lynxu: tutaj informacja z whois jego domeny onivio.com (tutaj była strona f...

źródło: comment_5H4kYtbPQxv4zhlY8FBlpE36SwN9hfyK.jpg

Pobierz