Wpis z mikrobloga

Seriale czy filmy mają głównie wywołać u odbiorcy emocje. No i tym gagatkom tworzącym Better Call Saul znowu się to perfekcyjnie udało. Jakoś na początku nie przepadałem za Howardem, ale pomimo tego, że dosłownie cały świat za sprawą Saula i Kim zwalił mu się na łeb, on był w stanie dalej z nimi iść na wojnę, to budzi mój podziw. Motyw z jego samobójstwem faktycznie byłby taki meh. Howard w zasadzie to taki zwykły prosty gość, pomimo jego społecznego statusu nie doświadczyliśmy jakiegoś wywyższania się. Najprawdopodobniej gdyby nigdy nie poznał Jimmiego dożył by sobie spokojnej starości i palił cygaro na ekskluzywnych wakacjach. Przede wszystkim trafił w nieodpowiednie miejsce w nieodpowiednim czasie. Zostanie zapamiętany jako GIGA CHAD.

#bettercallsaul #netflix #breakingbad #seriale
Pobierz helioS_mk2 - Seriale czy filmy mają głównie wywołać u odbiorcy emocje. No i tym gagat...
źródło: comment_165351164009knz2KLf0rr3q8umWGU5M.jpg
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@helioS_mk2: niespodziewane trochę (przynajmniej przeze mnie) że ten wcześniej strzela sobie w łeb a ten tutaj został zastrzelony bo też przeczuwałem jakiś wątek z samobójstwem
@Nizarlak_Horoszczanski ale no też te trzy wymienione śmierci były bardzo istotne w kontekście treści serialu, przemiana Walta, destrukcja Jessiego, no i śmierć dzieciaka też kluczowa dla postaci Todda

A tutaj no na pewno szok dla Kim i Jimmiego, ale to też nie wynikło z ich winy, te ich niszczenie Howarda nie miało związku z tym, że zginął
@smierdakow

A tutaj no na pewno szok dla Kim i Jimmiego, ale to też nie wynikło z ich winy, te ich niszczenie Howarda nie miało związku z tym, że zginął.


Ogółem to Howard miał co do nich rację gdy powiedział, że robili to dla zabawy i zwyczajnie ich to kręciło. Zniszczyć komuś karierę i życie mimo, że tak naprawdę niczym poważnym nie zawinił.
Mało tego, dowiedzieliśmy się, że nie miał problemu z
@helioS_mk2: To z kim mamy naprawdę do czynienia (chodzi o Jimma i Kim) wyszło świetnie w ostatniej scenie. Zachowywali się jak totalni tchórze i nie chcieli w ogóle podjąć rozmowy z Howardem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@smierdakow: bezpośrednio xD no brakowalo zeby Jimmy wyciągnął glocka i sam mu kule wpakował. Oczywiście że posrednio to winna śliskiego Jimmiego. Przypominam ci ze lalo nie pierwszy raz tam wbił. Każdy miał świadomość ze moze się pojawić. Lalo to psychopata może zabić każdego i oczywiście że miał powód - zacieranie śladów - likwidowanie świadków... Ten serial jest za inteligentny dla wykopków, nie potrafią łączyć kropek
@programista_wykopek akurat wykopki to są raczej zadowoleni z tego serialu

Ten serial jest bardzo dobry, ale ja jestem wielkimi fanem Breaking Bad i porównując do niego to jest poziom niżej

Jak jesteśmy przy łączeniu kropek, to w BB te kropki były już połączone za pomocą fabuły. Był ten Walt i jego przemiana i to wszystko się zazębiało ściśle z wątkami bandziorów, z wątkami DEA i z wątkami życia prywatnego bohaterów i to
@smierdakow: jeśli faktycznie nie widzisz powodów dlaczego lalo mógł wysłać Howarda w zaświaty to na prawdę nie mamy o czym dyskutować.

A wykopkom podoba sie wszystko co modne i na topie nawet jesli do końca nie rozumieją czemu.

Porownywanie bb do bcs to trochę glupota. Bo oprócz tego samego uniwersum te seriale mają malo wspólnego. BB mial wiecej wątków i "szerszy" wachlarz możliwości. Duzo więcej gangsterki i cala przemiana WW robiła
@sezamek123:

ciekawi mnie czy Kim przeżyje czy zginie, przemieniając Jimmiego w Saula do końca.


Jako, że o Kim niema żadnej wzmianki w BB tak samo jak o Howardzie to obstawiam 2 opcję.

1.Kim zginie ale z drugiej strony Jimmi napewno mocno by to przeżywał i tak dziwnie byłoby, że w BB nie było nawet jakieś wspominki o niej.Wiem, że było to kręcone długo przed Better Call Soul ale myślę, że twórcy