Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję porady - jeszcze nigdy nie kupowałem samochodu a z racji różnych zawirowań okołorodzinnych nie mam kogo poprosić o pomoc. Gdzie najlepiej szukać używanego samochodu (szukam czegoś do jazdy po mieście za max 15k) w miarę dobrym stanie (takim żebym mógł pojeździć kilka lat). W jaki przebieg powinienem/mogę celować? Gdzie szukać? Czy warto szukać po komisach czy tylko w necie? Na co uważać? Co sprawdzać? Z góry dziękuję za wszystkie porady

#kiciochpyta #kupnosamochodu #samochody
  • 14
@SebX:mimo wszystko polecam zabrać kogoś do oglądania auta. Może jakiś sąsiad? Kolega? Jak masz 15k, to ogladasz za 12k - 13k bo będzie coś do zrobienia: hamulce, rozrząd, sprzęgło nowe opony. Cokolwiek.
Jak ci coś w oglądanym aucie nie podoba od razu rezygnuj.
Mając do wyboru młodszego z Niemiec z lepszym wyposażeniem i starszego ale pierwszy właściciel polak z bieda wyposażeniem zawsze bralem tą drugą opcję i jeszcze się nie zawiodłem
Gdzie szukać? Czy warto szukać po komisach czy tylko w necie? Na co uważać? Co sprawdzać? Z góry dziękuję za wszystkie porady


@SebX:

Unikaj komisów jak się nie znasz, możesz popatrzeć oferty u dilerów (często sprzedają używane auta), albo jakichś handlarzy, ale polecanych przez znajomych (którzy sprowadzają na zarobek auta, ale dobre auta a nie szroty), uważać na wszystko, sprawdzać jak najwięcej, zwłaszcza czy auto było bite i nie jest spawane
@Tandem1: mam auto za 4k, w nie też trzeba 10k pln na remont?

Czekam na listę części które trzeba wymienić :)

Z góry dziękuję za wszystkie porady


@SebX: Najpierw określ czy potrzebujesz kombi czy może cabrio. Podpowiemy jakieś modele które nie są zbyt problematyczne. Ogólnie to najlepiej wiedzieć jakie auto chcesz to poszukamy coś z tego co oferuje rynek.

Ja kupiłem za 1800 zł (teraz takie kosztuje około 3k pln)
@SebX: pisałem ironicznie, przeglądając wykop można się natknąć na takie komentarze pisane nieironicznie. Ze swojej strony do 15k polecam znaleźć volvo s40, V50, peugeot 308, mazda 6, oczywiście najważniejsze to trafić na uczciwego sprzedawce który nie sprzeda ci złomu
@SebX: Zazwyczaj kręcą Małysza że auto przeszło diagnozy, że bez wkładu finansowego, i inne cuda na kiju. Najlepiej zrobić rozeznanie na rynku, poczytać na forach który komis nie oszukuje, który handlarz nie oszukuje itp. Oczywiście jeśli celujesz w dany model to czytać jak najwięciej o potencjalnych usterkach i rzeczach które trzeba sprawdzić przed kupnem, wtedy powinieneś dać rade sam zweryfikować stan samochodu. Można także poprosić o podjechanie na stacje diagnostyczną, sprawdzenie