Wpis z mikrobloga

Elektro-Mirki, mam pytanko. Majstruję sobie przy swojej hulajnodze (klasycznej, napędzanej st00pkami).

Kupiłem sobie używany silnik 250W (36V) od xiaomi m365, baterię 36V oraz taki kontroler z manetkami:
https://www.amazon.pl/gp/product/B09L85F3XH/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Który jest opisany jako 24V (domyślnie) ale rzekomo ma też wspierać 36V po przestawieniu w trybie serwisowym (tak wynika z opisu).
Niestety napisane w opisie tryby serwisowe P00-P12 nie pokrywają się z faktycznymi opcjami w urządzeniu, więc nawet nie wiem czy dobrze przestawię ten tryb. Oczywiście przedmiot jest od chińczyków więc o instrukcji dołączonej do przedmiotu można pomarzyć. Sam przedmiot jest no-name, więc w internecie ciężko znaleźć jakiejś informacji na ten temat.

Czy ktoś z was ma doświadczenie z czymś takim i może mi powiedzieć czy będzie to działać i/lub istnieje sposób na sprawdzenie tego inny niż podłączyć baterię na przypał i sprawdzić co się stanie? :D

#elektronika #elektronikadiy #hulajnogaelektryczna #elektroda
Pobierz ZajebistyMamSzaliczek - Elektro-Mirki, mam pytanko. Majstruję sobie przy swojej hulaj...
źródło: comment_16534788073wo9fABaDmPG3Mg23LscZn.jpg
  • 3
@pamperap: @MePix:

FYI - w internecie kazali zerknąć do bebechów, jeśli w środku jest kondensator rzędu 40V to znaczy że sterownik powinien sobie dać radę z większym napięciem.
W rzeczy samej - na płytce miałem kondensator bodajże 50V i podpięcie baterii 36V spowodowało że kontroler sam sobie wydedukował (prawdopodobnie na podstawie napięcia z zakresu 30-40 V), że ma podpiętą baterię 36V a nie 24V i wszystko śmiga jak ta lala
Pobierz ZajebistyMamSzaliczek - @pamperap: @MePix: 

FYI - w internecie kazali zerknąć do b...
źródło: comment_1654693738hWNeZwGWpAnUwqNDBcqUKf.jpg