Wpis z mikrobloga

Pytanie do inwestorow - czy inwestujecie w kontrakty CFD?
#gielda #cfd

Inwestujesz w CFD?

  • Tak - warto 16.5% (14)
  • Tak, ale to byl blad 21.2% (18)
  • Nie - za duze ryzyko 32.9% (28)
  • Nie, ale rozwazam 11.8% (10)
  • Nie wiem, co to jest 7.1% (6)
  • Nie obchodzi mnie to 10.6% (9)

Oddanych głosów: 85

  • 7
  • Odpowiedz
@Filipterka25: to zalezy od walorow - mozna tak robic z malymi spolkami, ale nie da rady z calymi indeksami, zwlaszcza tymi wielkimi typu z usa, niemiec, uk... moze polaczone fundy maja taka mozliwosc, ale to malo prawdopodobne
  • Odpowiedz
@SweetieX: nie ma bardziej spekulacyjnego w krótkim okresie niż indeksy, a ich cena zależy tylko od tego ile w danym momencie jest kupujących a ile sprzedających - no chyba nie powiesz mi, że codziennie ludzie próbują określić "godziwą" cenę dla sp500
  • Odpowiedz
@bruhhhhhhhh: no chyba nie, wycena indeksu zalezy od wyceny wszystkich skladowych, raczej trudno spekulowac nad 3000 spolkami, ktore wchodza w sklad US3000, to moze byc wykonalne tylko dla najwiekszych graczy

spekuluje sie z reguly na malych spolkach typu GME, w Polsce CCC, LPP, kiedys byla taka akcja z FlyPL
  • Odpowiedz
@SweetieX: futures na indeks to nie do końca to samo co sam indeks, choć na najbliższym kontrakcie ruchy są mocno zbliżone albo i takie same - jednak koniec końców cenę na futures określają kupujący i sprzedający zawierając ponad 2 mln transakcji każdego dnia - i zapewne do określenia kierunku pozycji sugerują się oni ruchami akcji, bo to one wpływają na ruch samego indeksu

gdyby cena zależała tylko od wyceny wszystkich
  • Odpowiedz
@bruhhhhhhhh: i uważam, że spekuluje się cały czas na każdej spółce, no bo od czego zależą ruchy na takim apple? firma codziennie publikuje dane finansowe? czy po prostu jedni uczestnicy rynku wierzą, że urośnie a drudzy już nie
  • Odpowiedz