Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, zacząłem powoli naukę programowania, robię cs50 i chciałem napisać coś najprostszego w C, ale już na pierwszym kroku mam problem XD Mianowicie, jak mogę tu coś napisać w terminalu, wywołać jakąś komendę, czy wpisać kompilator, kiedy nie mam pustego okna, tylko cały czas adres C:user... Chciałbym mieć puste okno

Wiem, że dla was to pewnie oczywistość, ale szukałem w internecie i nie mogę znaleźć odpowiedzi, mam nadzieje, że dojde z tym do wprawy.
Dzięki z góry za odpowiedź

#programowanie
ElChapoxx - Siema Mirki, zacząłem powoli naukę programowania, robię cs50 i chciałem n...

źródło: comment_1653472056ioJyKIInMap0Qf7CnpHjI8.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElChapoxx: musisz sobie ten kompilator clang sam zainstalować i powiedzieć windowsowi że jak piszesz clang to ma się odwołać do tamtej instalacji czyli dodać do patha. Do tego main musi zwracać chyba jakiś typ np int i na koncu dodać return 0;
  • Odpowiedz
@ElChapoxx od CS50 masz codespace skonfigurowany gdzie masz wszystkie te kompilatory zaimplementowane, https://cs50.harvard.edu/x/2022/psets/1/ tutaj masz w punktach opisane co masz zrobić, a gdy to już będziesz miał to sobie wpisujesz make hello.c żeby skompilować program i ./hello żeby go włączyć. Jakbyś miał dalsze kłopoty z kursem to możesz dołączyć do discorda od CS50 i tam jest wiele osób które Ci z wszystkim pomogą
  • Odpowiedz