Wpis z mikrobloga

Moja bratanica ma w niedziele Komunie i generalnie od miesiąca różne osoby z rodziny podbijają stawkę ile dają do koperty xD

Średnio dwa razy w tygodniu słyszę, ze powinnam dac jednak więcej kasy bo jakaś prababcia (jest kasiasta) daje jednak 400zl więcej niż mówiła na początku xD

Ciekawe do ilu dobijemy, do niedzieli jeszcze pare dni zostało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #komunia #logikarozowychpaskow
  • 96
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cytmirka: zawsze możesz dać prezent w formie vouchera lub spytać komu chce pomóc nwm schronisko lub jakąś akcja charytatywna i wtedy wpłacisz albo z nią pojedziesz i wręczysz pomoc, to by było super wg mnie (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@ChairChandler: Kupiłam jej takiego symbolicznego, ręcznie robionego personalizowana aniołka. Kasa małej się bardziej mimo wszystko przyda, bo to mała muzykantka i zbiera na własne skrzypce. Akurat tutaj mam pewność, że rodzice dadza jej te pieniądze zebrane na komunii (może po opłaceniu sali ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ale resztę dostanie, więc no, mimo wszystko nadal kasa lepsza
  • Odpowiedz
@cytmirka: Ja tam bym się nie przejmował. Wg mnie taki prezent za 3-4 stówy jest ok. Liczą się intencje. Nie każdego stać na rozdawanie pieniędzy na prawo i lewo. Poza tym rola chrzestnych jest inna niż dawanie prezentów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Soothsayer: ja jestem od dłuższego czasu niewierzący, ale z tych czasów właśnie najlepiej wspominam komunie gdzie dostałem zajebistego laptopa i rower, plus różne inne fajne gadżety i sporo kasy, co w tamtych czasach sprawiało że czułem się jak jakiś bogol ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cytmirka: ja jestem jakiś inny? bo byłem na kilku komuniach jako gość (nie chrzestny) i nie dałem nic, żadnej koperty czy prezentu. Na takie okoliczności to chyba składają się chrzestni i rodzice tylko, czy czasy się zmieniły od mojej komunii i każdy gość powinien wyskoczyć z kasą?
  • Odpowiedz
@cytmirka: ale serio, czy się zbijasz? XD ja na swojej komunii, ale to było 18 lat temu dostałem prezenty tylko od chrzestnych xd nie zabolałoby mnie dać dziecku stówkę, czy dwie, ale sam nie wiem właściwie, czy tak się robi XD
  • Odpowiedz
@KrzyzaczeQ: no nie wiem, ja miałam Komunię 15 lat temu i dostałam prezent/kasę od każdego gościa XD A obecnie no to moim zdaniem wpadką jest iść na Komunię (czy jakąkolwiek imprezę) z pustymi rękami XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrzyzaczeQ: jak przychodzisz do kogoś na posiadówe to też z niczym bo przecież cię zaprosili , to nawet jakieś głupie niedrogie wino można przyniesc czy cokolwiek. Tego wymaga kultura osobista ale widzę że tego nie rozumiesz...
  • Odpowiedz
@cytmirka: myślę, że olbrzymi oprawiony w ramę portret papieża Jana Pawła 2 by pozamiatał konkurencję, można nawet powiedzieć, że rodzina by zżółkła z zazdrości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz