Wpis z mikrobloga

@prnppp: Ja mam metabo kgs254m i zdaje się, że do konstrukcji będzie dla Ciebie idealna. Ja mam tarcze cmt do precyzyjnych cięć ale dla Ciebie coś do poprzecznych i powinno być git. Podobno ta w zestawie nawet nie jest zła.
@prnppp: Ja sobie chwale, jest delikatny luz ale do konstrukcji myślę, że nie odczujesz. Na pewno fajnie by dopłacić sobie do wersji z tarcza 300mm co by pewnie Ci lepiej się sprawowało z kantówkami :)
@prnppp: Wiesz generalnie to one się między sobà za bardzo nie różnią. Jeden Ci powie tak drugi inaczej. To praktycznie te same sprzęty są :D a ta spoko, w sklepie, na miejscu z gwarancją.
@prnppp: miałem brać to metabo ale ostatecznie wziąłem w tej samej cenie Ryobi EMS305RG z tarczą 305mm. Musiałem wyregulować ale spisuje się bardzo dobrze (z wyjątkiem jednej rzeczy którą łatwo naprawić taśmą)
@prnppp: mam metabo 254 szau ni ma, może do prostych konstrukcji ok ale dokładna ona nie jest. Nawet do listew przypodlogowych 8cm wysokich to nie trzyma kąta. Mam porównanie do festool kapex120 ale to przespać jakościowy i cenowy
@prnppp: za 1500 około masz duża makite na Amazonię teraz chyba. My mamy taka juz ponad 10 lat i cały czas katowana drewno/laminat/aluminium i poza tym ze lekko ja skosiło po ilus latach to nie wpływa to na jakość pracy. A no i laser sie rozladowal
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@StanZ: ogólnie miałem z nią dwa problemy. Pierwszy to taki, że nie ma softstartu i musiałem wymieniać bezpiecznik bo mi wywalało. Drugi problem jest w konstrukcji, śruba do regulacji kąta pochylenia jest odsłonięta i centralnie na linii tarczy więc wpadają tam trociny. Jak się z tego korzysta to trociny się ubijają i piła przestaje trzymać pion. Ja to zakleiłem taśmą od strony tarczy i jest spokój.
@con987 dzięki za wskazówki :) a poza tym rozumiem że jakaś ramkę z łączeniami na 45 stopni idzie e zrobić? Regulacja lasera to prosta sprawa czy wymaga cierpliwości? Nigdy nie miałem ukosnicy a na dewalta dws380 mnie nie stać ;)