Wpis z mikrobloga

@maniek74: Nie śledziłem spółki, mówie o tym w kontekście makroekonomicznym, jaki krach wieszczony od 5 lat skoro co roku budowało się najwięcej w historii, najtańszy kredyt i największy przyrost firm deweloperskich, teraz masz ujście z balonika, które narasta
  • Odpowiedz
  • 3
@Jcmg: No przeciez napisalem, ze przynajmniej od 5 lat czytam na wykopie o tym krachu, ty widze konoto masz 8 miesiecy ;) i nie wiem co nazywasz absurdem we wklejeniu info z wynikami spółki giełdowej na tag #gielda
  • Odpowiedz
  • 0
@fristajl: nie, tylko śmiechem ze znów plujesz jadem od samego rana, nie nazwałem wszystkich szurami, chodzilo mi o szurów spod tagu o nieruchomościach ktorzy od 5 jak nie wiecej lata pisza wysrywy odnosnie krachu i skupowania kawalerek za bezcen, co dla mnie owszem jest absurdem, a ze bedzie spowolnienie tego nie neguje
  • Odpowiedz
@maniek74: No tylko nie widzę powiązania, co tu ma moje konto od 8 miesięcy, przecież krachu nie przewiduje się w horyzoncie czasowym połrocznym, widać jakieś przesłanki to zaczynają się pojawiać pewne głosy, że coś jest nie tak. Ja osobiście w 2017 nie słyszałem o krachu, ale od 2019 jak najbardziej i według mnie teraz się to zaczyna realizować.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jcmg: powtarzam trzeci raz, od przynajmniej 5 lat na wykopie przewiduje sie wielki krach nie ruchomościach a ceny maja spadać max. za rok. Jeden as nawet podawał tu kiedys dokładne stawki o ile spadnie cena za metr w Warszawie i bylo to jakies 30%, od tego czasu minelo juz z 2 lata… i o takich z wykopu szurów mi chodzilo
  • Odpowiedz
@maniek74: No ale wiesz, nie brałbym tego jakoś poważnie do siebie, tak samo masz tu ludzi, którzy wieszczą bitcoina za 100k, tesle za 10$, ath na nasdaqu w tym roku oraz covidianów, wykolejeńców nie brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Jcmg: ale ja nie biorę nic do siebie, przeciez to jest portal ze śmiesznymi obrazkami ;) a co do powiązania z czasem od kiedy masz tu konto, to mialem na mysli to, ze nie czytałeś tu tych wszystkich absurdów o nieruchomościach w latach ubiegłych, stad mozesz do konca nie rozumieć kontekstu moich wypowiedzi w tym temacie, kto tu siedzi dłużej, nie raz czytał o kupowaniu kawalerek za pol darmo…
  • Odpowiedz
pierwszy kwartał 2022


@maniek74: ty nie zdajesz sobie sprawy kolego jaki był narzut na zakup w marcu żeby zdążyć ze zdolnością kolego? Przecież wszyscy na tagu mówią, że 1 kwartał był niezły i to jest główny powód. Możesz zawołać jak będą wyniki za drugi, jak nie ma kto kupować.
  • Odpowiedz
@maniek74: to ze im sie udało nie zmienia faktu, ze ilosc udzielanych kredytów drastycznie spada, nawet developerzy wstrzymują inwestycje, widać cofkę też na składach budowlanych. nie wczytywałem sie w raport bo moze jakies jedno zdarzenie moze miec znaczący udział w tych cyferkach, ktore bedzie ciezko powtórzyc
  • Odpowiedz