Wpis z mikrobloga

Wczoraj wrzuciłem informację o tym, że Kissinger sugeruje, żeby Ukraina pogodziła się z utratą części terytoriów. Kilku ukrainofilów prawie popluło się ze złości.
Jednak dzisiaj już to zaczyna być w publicznej debacie obecne.

Były sekretarz stanu USA Henry Kissinger wezwał Zachód do zaprzestania prób zadania Rosji miażdżącej klęski. Zasugerował też, że Ukraina powinna być gotowa na oddanie Rosji części swojego terytorium.

Przemawiając podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, Kissinger stwierdził, że Kijów musi rozpocząć negocjacje z Moskwą, "zanim wywoła wstrząsy i napięcia, których nie będzie łatwo przezwyciężyć".

Jego zdaniem Ukraina i Rosja powinny wrócić do statusu quo ante, czyli do granic sprzed inwazji. – Prowadzenie wojny poza tym punktem nie będzie dotyczyło wolności Ukrainy, ale nowej wojny z samą Rosją – dodał.


https://dorzeczy.pl/swiat/304795/kissinger-uwaza-ze-ukraina-powinna-oddac-rosji-terytorium.html

Tak wygląda realpolitik. Czas pogodzić się z rozbiorem Ukrainy. Oczywiście część #pis -owskich troli będzie jeszcze płakać, ale to już się dzieje.
Niestety w ten sposób #polska również przegrywa. A za to trzeba podziękować Kaczyńskiemu.

#ukraina #rosja #wojna #usa #geopolityka #cenzura #bekazpisu
Pobierz
źródło: comment_1653455344HXCEPN2EVs76KipjwVhLCi.jpg
  • 60
@DanyDwaBanany: Masz złe podejście, trzeba ich bić ale też trzeba wiedzieć kiedy odpuścić tak jak w szkole bo jak przesadzisz to kolejnego dnia bity dzieciak przyjdzie z M16 ojca ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wroga trzeba pokonać ale nie upokarzać bo to oznacza kolejną wojnę, weź za przykład Niemcy po I WŚ i odmienne podejście USA po II WŚ. Analogiczna sytuacja z Japonią planowano usunięcie Cesarza ale po
@Hieronim_Berelek: O fuck, aż sprawdziłem i rzeczywiście ma około setki. W tej sytuacji cytowanie jakichkolwiek jego bieżących wypowiedzi jest całkowicie pozbawiona sensu. Jego opinię to można było brać pod uwagę maks 20 lat temu. Nie mam nic do gościa, człowiek wybitny, ale natury nie oszukasz. Xd
@Dejwi996:

Masz złe podejście, trzeba ich bić ale też trzeba wiedzieć kiedy odpuścić tak jak w szkole bo jak przesadzisz to kolejnego dnia bity dzieciak przyjdzie z M16 ojca ( ͡° ͜ʖ ͡°).


Słabe porównanie bo my nikogo nie bijemy, a do tego to nasz stary ma M16.

Wroga trzeba pokonać


Do tego jeszcze daleka droga.

W 1920 wygraliśmy i co z tego skoro w 1939 nas
@Hieronim_Berelek: Akurat że Gorbaczow żyje i w jakim jest wieku, to kojarzyłem, bo czytałem niedawno o pierestrojce. Z Kissingerem o tyle załapałem mindfucka, że około dekadę temu pisałem pracę dyplomową dot. wojny w wietnamie, więc Kissinger z tamtego okresu jest mi znany, a już wtedy był u schyłku wieku średniego. Nie miałem świadomości, że on jeszcze żyje i w jakim wieku jest. Swoją drogą to pokazuje jaką wybitną postacią jest skoro
@Ranmus: moi dziadkowie też już są mocno monotematyczni najszybciej to się zaczęły sypać babcie jak stan zdrowi im nie pozwalała wychodzić z domu. Dziadek się w miarę dobrze trzyma 90 lat i korzysta z internetu, ale on zawsze był w miarę techniczny, w prac musiał zacząć korzystać z komputera a pracował nawet po 80 (na niepełny etat ale zawsze) ;) (a drugi to miał udary i właśnie w okolicach 70 umarł)
@simon-king: Ukraina jedzie na łasce zachodu, gdyby nie dostawy broni mogłaby ta wojna inaczej wyglądać. Jak zachód z USA na czele będą chcieli końca wojny to do niego doprowadzą, obcinając dostawy broni do Ukrainy czy choćby z pominięciem rozmów z Zełenskim.
USA na czele będą chcieli końca wojny to do niego doprowadzą, obcinając dostawy broni do Ukrainy czy choćby z pominięciem rozmów z Zełenskim.


@Pitu33: Działa to też w drugą stronę. Jak USA będą chciały szybko zakończyć tą wojnę wygraną Ukrainy to ją zakończą. Im (tak jak i nam) zależy na wykrwawianiu kacapów jak najdłużej, to w końcu nie ich chłopcy giną na wojnie.
@przegryzam: były sekretarz stanu może sobie pieprzyć co mu się żywnie podoba, przecież to prawie 100-letni dziadek bez żadnych realnych wpływów, dobrze że obecny ma jaja i nie boi się kacapów
@przegryzam: Dopóki Rosja dosyła pojazdy na front, dopóty USA będą dosyłać uzbrojenie Ukrainie i pomagać im w wojnie. USA trafiło jackpot tą wojną, bo przez debilizm Putina amerykanie praktycznie rozbroją Rosję i rozwalą im gospodarkę na minimum 20-30 lat nawet nie ruszając dupy z domu.
@przegryzam: Jezu, ludzie tacy jak Kissinger albo Mearsheimer patrzą na sytuacje tak jak my na wojnę w Jemenie np. Przez to nas drażnią, bo nie uwzględniają naszych interesów, ale to nie oznacza że są oderwani od rzeczywistości czy mają demencję itd. Po prostu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Inaczej patrzą anglosasi zza oceanu a inaczej my i Ukraińcy. Baa nawet Niemcy i Francuzi inaczej patrzą na ten konflikt.