Wpis z mikrobloga

@Palwed: To ci wytłumaczę, umowa sprzedaży może być zawarta pod warunkiem, przy czym do przeniesienia własności jest potrzebna kolejna umowa, która bezwarunkowo przeniesie własność nieruchomości na nabywcę.

Także umowa WARUNKOWA sprzedaży jest dopuszczalna.

Umowa przeniesienia własności nie może być warunkowa.
  • Odpowiedz
przy czym do przeniesienia własności jest potrzebna kolejna umowa


@zakr3t: No właśnie o tym napisałem; "nie można zawrzeć warunkowej umowy sprzedaży nieruchomości."
  • Odpowiedz
@zakr3t: Nie można. Można zawrzeć warunkowo umowę zobowiązującą do przeniesienia własności ruchomości, czyli zobowiązującą do sprzedaży.

Chłopie... nie rób już #!$%@? z logiki. Umowa zobowiązująca nie przenosi własności.
  • Odpowiedz
@Palwed: Mylisz pojęcia i czytasz kodeks jak osoba, która jest na 1 roku studiów. Prawo nie jest zbudowane na chłopskim rozumie i należy je nie tylko czytać, ale też rozumieć.

Umowa warunkowa sprzedaży jest formą dopuszczalną i każdy prawnik Ci to powie chociażby podczas 45 sekundowej rozmowy telefonicznej.
  • Odpowiedz
@zakr3t: Nie, ty mylisz pojęcia i nie rozróżniasz umowy zobowiązującej do przeniesienia własności i umowy przenoszącej własność.

Ale rozumiem, że jedyne co masz do zaoferowania to jakieś durne docinki personalne.

Poczytaj sobie, bo nie będę tracił czasu na
  • Odpowiedz
@Palwed: Przeczytaj sobie co napisałeś w komentarzu...

Nie można zawrzeć warunkowej umowy sprzedaży nieruchomości.


Z treści zamieszczonych przez Ciebie z cytowanej strony wynika, że nie można zawrzeć takiej umowy, ale jak już ją zawarliśmy to można. To można czy nie można?

Nie rozpatruj kwestii przeniesienia własności, a jedynie dopuszczalności zawarcia takiej umowy, przeanalizuj co napisałem i odpowiedz sobie sam na swój komentarz. Można czy nie można?
  • Odpowiedz
@zakr3t:
Ty naprawdę robisz #!$%@?ę z logiki :))) Albo kompletnie nie ogarniasz o czym piszesz...

Oczywiście, że można zawrzeć warunkową. Można nawet zawrzeć umowę sprzedaży nieruchomości na świstku papieru, napisaną ołówkiem. Tyle, że ta umowa nie będzie prowadziła do podstawowego skutku jaki ma wywołać, czyli przeniesienia własności...

Dlatego ustawa przewiduje, że własność nieruchomości nie może być przeniesiona pod warunkiem ani z zastrzeżeniem terminu.
  • Odpowiedz
@Palwed: Posługujesz się pojęciami, których nie odróżniasz. Dla Ciebie umowa warunkowa sprzedaży to umowa przeniesienia własności i odwrotnie, stosujesz te terminy naprzemiennie mimo, że różnią się od siebie.

To napiszę Ci jeszcze raz.

Napisałeś, że nie można zawrzeć warunkowej umowy sprzedaży, zaś po 5 komentarzach napisałeś, że oczywiście można zawrzeć
  • Odpowiedz
@zakr3t: Jprdl... Ironicznie to napisałem. Tak samo jako jak "można" zawrzeć umowę przeniesienia własności nieruchomości zapisaną na świstku papieru...

To właśnie ty nie ogarniasz, że umowa przenosząca, to nie jest umowa zobowiązująca do przeniesienia. ITYLKO TĄ DRUGĄ MOŻNA ZAWRZEĆ POD WARUNKIEM.
  • Odpowiedz
umowa warunkowa sprzedaży


@zakr3t: Nie istnieje taka skuteczna forma jak "warunkowa umowa przeniesienia własności nieruchomości". Istnieje jedynie "warunkowa umowa zobowiązująca do przeniesienia własności nieruchomości".
  • Odpowiedz
Brzmi jak bzdura albo pranie brudnych pieniędzy i tyle. Ktoś Cię zrobił w bambuko z tą historią


@Loloman: Dokładnie. Ludzie najbardziej kłamią w kwestii pieniędzy i osiągnięć seksualnych, bo to im najbardziej łechta ego, i nie ma z tego konsekwencji.
  • Odpowiedz
gościu, nie znasz przepisów i nie widziałeś nigdy warunkowej umowy, nie kompromituj się xD.


@Bover: Jedyną osobą, która tutaj powołała się na przepisy, jestem ja....
  • Odpowiedz