Wpis z mikrobloga

@pawel0707: Mam 23 lata, wazę 76kg przy wzroście około 175. Nie jestem otyły i nie odżywiam się źle. Większość posiłków w tym obiadów przygotowuje sobie sam. Nie zawsze jest to fit i zdrowy obiad, na przykład schabowy z ziemniaczkami, lub spaghetti carbonara / bolognese, pije ponad litr wody dziennie, jem owoce, dużo jogurtów, dużo jajek, fast food wpada może 2-3 razy w miesiącu. Znam ludzi co są ode mnie starsi i
@Undying: u mnie refluks byl spowodowany przez stres oraz zla diete. jadlem zbyt duzo, slodkiego, kwasnego i ostrego. odstawilem te rzeczy albo inaczej nie #!$%@? tego w tak duzych ilosciach i czuje sie dobrze. zjem obficie tluste jedzenie lub jakies gowno typu mc to od razu czuje jakbym mial jebnac w kalendarz. zapomnialem o napojach gazowanych, szczegolnie kolorowych. ja z lekow bralem helicid przez tydzien i jeszcze gorzej sie czulem po
@dzuniorlump: Odstawiłeś wszystko „co złe” w młodym wieku? Nie idzie tego wyleczyć na tyle żeby wrócić do normalności? O ile można nazwać normalnym jedzenie słodyczy i fastfoodow
@Undying: szczerze to nie mam ochoty nawet jesc mc, kfc. czasem wszamie jakiegos malego chikkera z frytkami jak jestem na miescie ze znajomymi. samemu z siebie nie chce mi sie po prostu. czasami nie da sie zapanowac nad sila wyzsza i paczka zelek czy czekolady wjedzie jak maselko.
@eMaciek: Zapomniałem dodać. Pije tylko na spotkaniach ze znajomymi. Bywa tak ze w miesiącu zdarzy się może raz, a bywa tak ze w miesiącu napije się i może z 4-5 razy. Nie nadużywam, jak już to tylko piwka i to Max 4/5. Papierosów zero od półtorej roku
@dzuniorlump: Jakby na siłe szukać plusów to jest to duża motywacja do poprawy jakości życia to znaczy dietka i siłka :) z drugiej strony to trochę smutne czasem ze w młodym wieku jak wszyscy idą na grilla to trzeba odmówić lub jeść mało bo potem na drugi dzień palenie w gardle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Undying: tak czy siak jak nigdy nie miałeś robionej gastroskopii to warto ją zrobić, to nic strasznego a będziesz mieć spokój i pewność, że tam w środku wszystko gitówa.
@eMaciek: Wiem, przeczuwam ze i tak będę musiał po skończonej kuracji tym lekiem udać się po skierowanie na gastro. Jeśli okaże się to refluks a z tego co mi wiadomo nie jest to „uleczalna” choroba tylko jak się nie trzyma michy to problemy wracają i tak całe życie No to trochę słabo…
@Undying: cukier, syrop glukozowo fruktozowy, olej palmowy to bedzie tez powodowalo zgage a to jest w slodyczach, skutki uboczne ipp sa np takie sibo czyli przerost bakteri w jelicie cienkim ( za duzo ich tam jest i wtedy problemy sie zaczynaja), problemy z watroba, wieksza szansa na raka przelyku i jeszcze duzo sie znajdzie innych, to Ci obniza kwas solny w zoladku, a ten kwas solny jest po to zeby trawić
@Mocarz888: W porządku, nie zamierzam się do tych tabletek przyzwyczajać. Myśle ze muszę nauczyć się żyć z moim problemem i całe życie trzymać taką lekką dietę, a jedzenie to na co mam ochote w ilościach takich jaka mam ochote skończyło się… taka ciekawostka to w przeciągu ostatniego miesiąca pare razy spożyłem słodycze takie „droższe” bez oleju palmowego i żadnej zgagi nie było. Coś może w tym być.
@Undying: jakie drozsze? Drozsze tez maja syf w skladzie, np rafaello. Ja zamiast cukru to uzywam slodzikow i jak mam zjesc slodycze, to tylko z slodzikiem. I jak cos to czekolady tez nie polecam, bo po tym jest niezaleznie czy z cukrem czy ze slodzikiem to jest zgaga fesxd