Wpis z mikrobloga

W 2016 roku Rosja najechała Syrię, by utrzymać monopol gazowy w Europie (przez Syrię miały biec dwa gazociągi z Iranu i Kataru, ale przez wojnę na planach się skończyło). Dzięki temu Putin może aktualnie szantażować gazem Europę.

Aktualnie Putin gra... o światowy monopol na zboże. Odcięcie Ukrainy od morza spowoduje, że Rosja zyska de facto światowy monopol na produkcję żywności i będzie mogła szantażować głodem już praktycznie cały świat.

I teraz tylko powiem, że ch*j mnie jasny strzela jak słyszę Macrona biadolącego coś o oddawaniu ziem Putlerowi, żeby zbrodniarzowi nie było przypadkiem za przykro (lol) albo jak widzę bierność Niemiec wobec tej wojny.

Powiedzmy sobie wprost - to krótkowzroczni i tchórzliwi kretyni, których historia zapamięta równie "ciepło" co Chamberlaina.

#ukraina
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W 2016 roku Rosja najechała Syrię, by utrzymać monopol gazowy w Europie (przez Syrię miały biec dwa gazociągi z Iranu i Kataru, ale przez wojnę na planach się skończyło). Dzięki temu Putin może aktualnie szantażować gazem Europę.


@waro: Co zrobiła? Przecież tam trwała wojna domowa od 5 lat (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Powiedzmy sobie wprost - to krótkowzroczni i tchórzliwi kretyni, których historia zapamięta równie "ciepło" co Chamberlaina.


@waro: Historię, niestety, piszą zwyciężający. A Ukraina może tego nie wygrać.
  • Odpowiedz
@Dodwizo: to nie pasuje do narracji, ze Rosja jest winna za cale zlo świata. To USA zniszczylo Syrię, najbogatsze panstwo regionu, zdestabilizowalo caly bliski wschód i pozwolilo na odrodzenie sie kalifatu, dozbrajalo terrorystów, ale w tym mówili, ze arabowie chca demokracji, nie ma problemu, ze ich bombardujemy, to dla ich dobra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@waro: Ch..ja będą szantażować, bo produkcja zboża nie jest stała i za 2-5 lat Rosja może wylecieć z TOP5 największych producentów pszenicy, a za 10 lat nikt nie będzie pamiętał, że oni w ogóle eksportowali zboże. Jej role przejmą inne kraje i tyle z tego będzie. To nie zasoby nieodnawialne. Mogą sobie straszyć głodem, ale tylko krótkoterminowo. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 151
@Godir17 tak a kryzys w Syrii nie wybuchł przypadkiem w wyniku splotu:
1. Problemów klimatycznych i braków produkcji żywności,
2. Nieudanej inwestycji w syryjski program jądrowy zbombardowany przez Izrael,
3. Dominującej przez lata mniejszości alawitów,
4. Silnego poparcia dla islamistów,
5. Tarć w łonie syryjskich
  • Odpowiedz
(przez Syrię miały biec dwa gazociągi z Iranu i Kataru, ale przez wojnę na planach się skończyło).


@waro: No na pewno Katar który postawił na LNG by nie budować rurociągów chciał budować rurociąg xD Ten rurociąg z kataru to istniał tylko na stronkach z żółtymi napisami.
  • Odpowiedz
@waro: Pytanie jeszcze czy zbiory w rosji nie ucierpią przez brak dostępu do dobrych certyfikowanych nasion. Nie wiem jak to wygląda na rynku zbóż ale przez brak importu sadzeniaków ziemniaka spodziewana jest zmniejszona wydajność upraw.
  • Odpowiedz
W 2016 roku Rosja najechała na Syrię


@waro: połowa pierwszego zdania i już wiadomo, że nie ma sensu czytać reszty. Dzięki miras że szanujesz mój czas. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No na pewno Katar który postawił na LNG by nie budować rurociągów chciał budować rurociąg xD Ten rurociąg z kataru to istniał tylko na stronkach z żółtymi napisami.


Pierwszy projekt był inicjatywą Katarczyków, którzy zaprezentowali go po raz pierwszy w roku 2009. Rurociąg miał umożliwić wykorzystanie potencjału największego pojedynczego złoża gazu ziemnego na świecie, tzw. Pola Północnego znajdującego się pod powierzchnią Zatoki Perskiej. Jego powierzchnia wynosi ponad 6 tysięcy kilometrów kwadratowych, a zasoby szacowane są na ok. 18 bln m3 gazu - do Kataru należy ok. 2/3 surowca. W wykorzystaniu możliwości złoża przeszkadzają w największym stopniu uwarunkowania logistyczne, ponieważ większość dostaw realizowanych przez emirat musi docierać do odbiorców (m.in. do Polski) drogą morską w formie LNG. Generuje to oczywiście dodatkowe koszty, związane choćby z regazyfikacją surowca, które osłabiają jego konkurencyjność wobec paliwa tłoczonego rurociągami. Dlatego właśnie Katarczycy zaproponowali budowę magistrali z Zatoki Perskiej, poprzez Arabię Saudyjską, Jordanię, Syrię i fakultatywnie Turcję. Dauha zadeklarowała, że sfinansuje budowę połączenia samodzielnie - koszty szacowano wówczas na ok. 10 miliardów euro.

Przeciwnikiem tego rozwiązania był Baszar al-Asad, który w 2011 - 2012 roku zablokował go „z przyczyn religijnych” oraz motywowanych „ochroną interesów rosyjskiego sojusznika”. Spłacał tym samym dług za wsparcie udzielone swojej dyktaturze. Nie jest tajemnicą, że ewentualne powstanie rurociągu, uważanego przez wielu ekspertów za najlepszy szlak tranzytowy dla katarskiego gazu, wpłynęłoby w istotnym stopniu na strukturę europejskiego rynku. Michaił Kryłow, szef działu analiz Golden Hills-Capital AM, uważa, że sytuacja w Syrii jest jednym z nielicznych „źródeł napięcia”, które ograniczają możliwości związane z wytyczaniem nowych tras dla eksportu katarskiego gazu do Europy.

https://energetyka24.com/syryjska-ruletka-ta-wojna-toczy-sie-o-gazociagi-analiza
waro - > No na pewno Katar który postawił na LNG by nie budować rurociągów chciał bud...

źródło: comment_1653411835NIiQIuP5uKo03faF2UKngp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@waro: a mnie zawsze bawi, jak wykopki twojego pokroju maja o swoim rozeznaniu w całej tej sytuacji wyobrażenie i wyzywają jedne z najważniejszych osób na świecie od krótkowzrocznych tchórzów i kretynow xD
  • Odpowiedz
Pierwszy projekt był inicjatywą Katarczyków, którzy zaprezentowali go po raz pierwszy w roku 2009. Rurociąg miał umożliwić wykorzystanie potencjału największego pojedynczego złoża gazu ziemnego na świecie, tzw. Pola Północnego znajdującego się pod powierzchnią Zatoki Perskiej.


@waro: Po pierwsze Potrzebne źródło, bo artykuł ten powyżej nim nie jest. Po drugie nawet jeśli rzeczywiście ktoś z kataru zaplanował taki nie realny plan rurociągu przez państwa wrogie katarowi do Turcji to
  • Odpowiedz
@waro: Tu jest bardzo ładnie wyjaśniona sprawa cała sprawa rzekomego rurociągu to fake którego źródłem jest artykuł opublikowany w 2013 roku we francuskiej gazecie którego źródłem są anonimowi dyplomaci. Dalej fake podchwycił kilku amerykańskich dziennikarzy czego efektem był artykuł w guardianie a reszta artykułów w tym ten który zaklinowałeś to kopiuj wklej stamtąd. Wiem że nie zrobiłeś tego umyślnie ale ten post przyczynia się do szerzenia nieprawdziwego obrazu świata i
  • Odpowiedz
I teraz tylko powiem, że ch*j mnie jasny strzela jak słyszę Macrona biadolącego coś o oddawaniu ziem Putlerowi, żeby zbrodniarzowi nie było przypadkiem za przykro (lol)


@waro: jakieś źródło w ogóle masz czy tak sobie #!$%@?>?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@waro: co ty pier.. rurociąg może iść przez Turcję. A co do portów ukraińskich to walisz zboże na pociąg i puszczasz na Gdańsk przez Przemyśl, lub walisz na sukę do Rumunii.
  • Odpowiedz