Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
Cześć wszystkim!

Od kilku miesięcy próbuje zorganizować dwuosobowe ekipy monterskie do instalacji internetu światłowodowego w domkach jednorodzinnych. To co przeszedłem w poszukiwaniu zainteresowanych ekip, przeszło moje najbardziej pesymistyczne założenia i jeszcze na koniec dostałem młotkiem w głowę Jako że kiedyś za pośrednictwem wykopu znalazłem 3 ekipy, które robiły mi mały projekt wymiany kompów na terenie całego kraju, szukam i tutaj znowu. Projekt instalacji to dużo większy temat, w chwili obecnej wg wyliczen operatora jest to minimum 3 lata pracy "pod korek" później pozostanie utrzymanie sieci w ruchu oraz pojedyncze instalacje.

Streszczając, praca polega na instalacji internetu u klienta końcowego. Cześć inwestycyjna czyli dociągnięcie światłowodów do ulicy została już wykonana, pozostało podłączyć klienta do internetu.

Zakres prac:

1. Wejść na drabinę i zdjąć zapas światłowodu, przeznaczony do podłączenia domku.

2. Przewiercenie otworu w elewacji domu (często są już wykonane).

3. Instalacja urządzenia (modem + zazwyczaj dekoder tv w pomieszczeniu gdzie jest TV).
Zezpawanie światłowodu. Zabezpieczenie światłowodu w domu klienta (w 90% jest to przyklejenie na gorący klej lub włożenie w listwę przypodlogową).

4. Wykonanie aktywacji urządzenia

5. Zdjęcia + dokumentacja.

Że względu na wymagania operatora ekipy muszą być 2 osobowe bo jest drabina i wymagają zabezpieczania jej podczas ściągania światłowodu że słupa telekomunikacyjnego (często to kontrolują i tu też było dużo wpadek bo pracownicy oszukiwali robiąc samodzielnie i były dymy ze strony operatora). W ekipie wystarczy 1 osoba techniczna (która po szkoleniu zespawa swiatlowod i aktywuje urządzenia), reszta to proste pracę manualne, wystarczy pomocnik. Wyposażam w absolutnie wszystko co jest potrzebne do całego procesu od a do z. Jedyne moje wymaganie: przez 2 miesiące jeździsz swoim autem (wyposażę Cie w bagaznik dachowy abyś mógł przewozić drabine i tubę na korytka samoprzylepne - minimalizujemy wiercenie). Dlaczego tak zapytacie? W przeciągu ostatniego roku, rozbito mi 7 aut, zawsze w pierwszych dwóch miesiącach współpracy, po takiej akcji zawsze ekipa rezygnowała (3 razy akcja powiązane z alko) także proszę zrozumcie moje zachowawcze podejście w tej kwestii. Jeśli po dwóch miesiącach będzie się wam podobało, dostaniecie auto odemnie również na użytek osobisty, bagaznik do prywatnego auta oczywiście zachowacie. W trakcie pierwszych 2 miesięcy oczywiście zwracam koszta związane z paliwem.

Najważniejsze wynagrodzenie: płatne ryczałtem za ilość wykonanych instalacji po 120 netto za podłączenie. Jeśli chodzi o ilość zleceń dziennie, ekipy robią mi od 4 w górę zazwyczaj 5 chyba że logistyka na to nie pozwala lub są inne trudności np pogoda albo nie idzie się z klientem dogadać - ludzie jak to ludzie. Czyli dniówka od 480pln netto w zwyż, przy założeniu że będzie 20 dni pracujących (jak ktoś chce w soboty też można robić Jeśli klient się zgadza) wychodzi ok ~10k netto na ekipę. Czyli jak macie np pomocnika za 3k to ok 6.5 - 7k wychodzi na czysto dla instalatora. Forma współpracy do obgadania. Jesli uda się utrzymać 5 uruchomien dziennie wychodzi 12k netto/miesiąc - ekipa. Do momentu jak mozna bylo robić samemu robiłem 4 dziennie na luzie, mój rekord 7 jednego dnia - wszystkie podłączenia na jednej ulicy - nie było jeżdżenia i pakowania/rozpakowywania auta.

Wydaje mi się że warunki są naprawdę spoko, a mam takiego pecha do ludzi, że ręce opadają. Przez covid wykruszyły mi się wszystkie zaufane osoby bo inwestycje leżały a ludzie powyjeżdżali za granicę za praca (wcale się nie dziwie) i w większości zostały na stałe.

Gdzie poszukuje ekip:

1. Okolice Bełchatowa, Piotrkowa
2. Okolice Poddębic, Sieradza
3. Okolice Skierniewic, Rawy Mazowieckiej.
4. Będą kolejne jeśli ekipy z ww regionów się sprawdza :)

Jeśli uda nam się utrzymać dobra średnia instalacji i operator będzie zadowolony, w grę wchodzi rozszerzenie o kolejne powiaty. Jak pisałem wcześniej pracy nie zabraknie napewno. W okresie adaptacyjnym zleceń ogarnięcie pewnie trochę mniej ale po ok miesiącu leci się już na maxa.

Jeśli jest ktoś zainteresowany lub może kogoś polecić zapraszam na PW (za polecenie ekipy, która się sprawdzi coś zawsze wpadnie :)

W sumie to tyle pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia i zapraszam do kontaktu.

PS sorry za chaotyczny opis, pisze na komórce czego nie znoszę i nie mam za bardzo jak poprawnie zredagować tekstu.

#lodz #belchatow #piotrkowtrybunalski #tomaszowmazowiecki #poddebice #sieradz #skierniewice #rawamazowiecka #praca #damprace #pracabaza #instalator10k
  • 2
@OKOKONIA: Czyli jak nie mam auta lub mam kabriolet (bo mogę przeciez) to nie dostanę i ciebie pracy. Szukaj frajerów dalej z tą ckliwą historyjką o rozbitych autach. Co mnie obchodzi, ze ktos ci auto rozbił? Nie slyszales o AC?