Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanko odnośnie ustawienia statelity. Czy słabo ustawiona antena ma wpływ że np. nie odbierają mi takie kanały jak c+ ? Ogólnie u szwagra pokazuje SNR: na 49% AGC na 70% i u niego nie ma kanałów c+. Wystarczy lepoej antene ustawić i będzie odbierać?

#enigma2 #cccam
  • 11
  • 0
@fred_z_zambrowa no właśnie problem w tym że właśnie wziąłem dekoder od niego i podłączyłem go u siebie. I c+ działa u mnie. Jeszcze się zastanawiam czy jakaś zależność jest w tym że on ma router wifi daleko, a u mnie on jest blisko. Dekoder zegma
@karrambaB: Męczyłem się kiedyś z podobnym problemem. Teoretycznie powinno działać, jednak kanały grały, jak chciały. Kupiłem urządzenie do ustawiania anteny i rozwiązałem problem. Po precyzyjnym ustawieniu wszystko wróciło do normy. Zacznij od tego, koszt urządzenia jest niewielki i przyda się w przyszłości.
@karrambaB może być źle ustawiona antena, może być talerz już pordzewiały i pokrzywiony, albo konwerter uszkodzony

Poza tym na enigmie ustawiasz moc w db anie % bo % to nic absolutnie nie mówi osobom postronnym