Wpis z mikrobloga

Najpierw zobaczyłem ten wpis i szczerze miałem trudności z uwierzeniem że ktoś może nabrać się na taką manipulację. Przecież żeby łączyć cytat z Wesela (który jest niejako symbolem pojednania) z ludobójstwem na Wołyniu
- trzeba kompletnie nie znać polskiej literatury
- trzeba kompletnie nie znać polskiej historii
- trzeba być leniwą amebą, żeby nie wygooglować tego cytatu i sprawdzić jego pochodzenie

A potem trafiłem na ten wpis i jestem odrobinę zszokowany. Ponad 100 osób to zaplusowało. Wniosek nasuwa się prosty. Jest to kolejny dowód, że nasi wspaniali patrioci
- nie znają literatury własnego kraju
- nie znają historii własnego kraju
- ślepo wierzą we wszystko co znajdą w internecie
- można bardzo łatwo nimi manipulować

I tacy ludzie mają prawa wyborcze. To nie jest śmieszne, to jest tragiczne.

#ukraina #polska
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

polityki krótkowzrocznej narodowościowej II RP (polityki inspirowanej pomysłami Romana Dmowskiego oczywiście).


Lol, Piłsudczycy inspirowali się pomysłami Dmowskiego, coś jeszcze geniuszu? Może dlatego jak Ukraińcy zamordowali ministra Pierackiego, to w nagrodę zrobili narodowcom kurort w Berezie Kartuskiej?

II RP aktywnie dyskryminowała mniejszość ukraińską, wyburzała cerkwie, niszczyła jakiekolwiek przejawy przedsiębiorczości ukraińskiej. Doprowadziło to do radykalizacji mniejszości ukraińskiej, zamachów na polskich ministrów a w końcu ludobójstwa na Wołyniu. Każdy, kto ma odrobinę rozumu mógłby przewidzieć
  • Odpowiedz
jak ja kocham wasza logike, pamietaj Ukraina i Polska byla jednym krajem i o tym pamiętaj, o tym, ze wielokrotnie nas zdradzili, mordowali, kolaborowali przeciwko nam i nawet przed wojna blokowlai nasze transporty kolejowe, o tym nie pamiętaj bo nie mozna zyc przeszłością XD wez te kilka hrywien za ten wpis i idz kupic gume turbo


@Godir17: Jak ja kocham logikę nacjo s--------n twojego pokroju. Będę ślepo nienawidził całego 50
  • Odpowiedz
@Mikka: tak wynajmuje, profejsonalne firmy PR ktore nawalaja propagandą od początku wojny, wspomina o tym wasz guru jarus Wolski, wiec i na farme trolli ich stac, wystarczy przejrzeć gorące na wykopie, co drugi wpis o wojnie to konta ktore maja 3 miesiące i sa ultra pro ukraińskie, ukrainskie onuce sa tutaj w duzo większej liczbie niz ruskie i jeszcze plusujecie ich wysrywy, wykopki elita internetu z dzbanami twojego pokroju na
  • Odpowiedz
@Godir17: Nie no piękne urojenia xD. Ciekawe jakie mają być jeżeli nie pro Ukraińskie? Jak można popierać barbarzyńską napaść? 90% ludzi spokojnie jest za Ukrainą w tej wojnie, to nie trzeba trolli bo społeczeństwo samo się opowiedziało.

ukrainskie onuce sa tutaj w duzo większej liczbie niz ruskie


Nie możesz przeżyć tego że tylu Polaków wspiera Ukrainę dlatego tak to sobie relatywizujesz.
Szkoda mi takich jak ty, przeżartych nacjonalizmem ;).
  • Odpowiedz
@Mikka: ale mi nie chodzi o wspieranie a o postowanie dziwnych artykułów, ktore sa jawną propagandą i kłamstwem, niczego nie weryfikujecie i trzepiecie konia pod największe i najgłupsze kłamstwa. Uwielbiam neuropkowe argumenty o nacjonalizmie, myslisz, ze na czym opiera się caly ukraiński opor, na nacjonalizmie wlasnie, wiec ich nacjonalizm i patriotyzm jest okej, a polski jest zly i skrzywiony? Masz logike dziecka na poziomie przedszkolnym
  • Odpowiedz
@Godir17: Polski jest bardzo dobry, o ile nie opiera się na nienawiści do innych narodów kapujesz? Nie porównuj kraju walczącego z najeźdźcą do bezpiecznej Polski w NATO. Widać jaki niedowartościowany i zakompleksiony jesteś.
  • Odpowiedz
@Mikka: tak bardzo, zazdroszczę Ukrainie biedy i wojny, wez sie juz nie ośmieszaj. Masz typowy polskim sydrom unizenia się przed kims z zagranicy, a jak Amerykanin mowi cos po polsku to chyba sikasz w majtki XD
  • Odpowiedz
tak bardzo, zazdroszczę Ukrainie biedy i wojny


@Godir17: To sobie sam dodałeś xD. Mówię o tobie jako człowieku, bo tylko tacy mają takie poglądy.

Masz typowy polskim sydrom unizenia się przed kims z
  • Odpowiedz
@Mikka: ja zauważyłem tylko twoje projekcje, wszędzie widzisz jakies kompleksy, chyba sam masz mase kompleksów i próbujesz podzielić sie problemem XD A unizac mozna sie przed kazdym, jak np w tym przypadku, moze wedlug ciebie 500+ dla Ukraińców to wywazona pomoc i wszystkie kraje na świecie maja takie same świadczenia?
  • Odpowiedz
moze wedlug ciebie 500+ dla Ukraińców to wywazona pomoc i wszystkie kraje na świecie maja takie same świadczenia?


@Godir17: Tak, uniżamy się przed ludźmi, którzy dachu nad głową nie mają dając im 500zł xD. Jak bezdomnemu dasz 2 zł to też się przed nim uniżasz xD. Skończ już.

i wszystkie kraje na świecie maja takie same świadczenia?


To może pojedź i się przekonaj że mają świadczenia. Polacy masowo ciągnął social
  • Odpowiedz
@Mikka: tak unizamy, to nie jest pomaganie sensowne, 500 plus jest bezsensowne dla polakow, co dopiero dokładać 4mld wydatkow na nic w sytuacji kiedy nasze panstwo dogorywa gospodarczo, albo jestes trollem albo idiota, albo neuropkiem czyli mieszanką dwoch poprzednich. Wez ty juz skoncz p-------c bo zal to czytac XD
  • Odpowiedz
@Godir17: Przecież ci o resentymenty chodziło a nie 500+ xD. Teraz próbujesz obrócić kota ogonem że niby to tylko o socjal chodzi, ale całą wiązankę o dawnych krzywdach pierwszą wymieniłeś. Nie ukryjesz się nacjolku. Żal to czytać taką biedę umysłową jak ty.
  • Odpowiedz
@Godir17: xD Niagara kompleksów. Mały człowieczek z ciebie. Czujesz się poniżony pomaganiem krajowi, który jest 10 razy biedniejszy od nas, i który jest niszczony przez wojnę. To tylko świadczy o twoim z------m charakterze i kompleksach. Beka z prawaczka.
  • Odpowiedz
@Mikka: a ten dalej o kompleksach, neuropki takie sa, zakompleksione fajtłapy, nie przejmuj się, taki juz jesteś, beka z sojowej cioty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Godir17: Piękny pokaz projekcji teraz prezentujesz. Beka jak bardzo nie ogarniasz co się wokół ciebie dzieje. Zwykły rynsztok intelektualny.
  • Odpowiedz