Wpis z mikrobloga

@szurszur: Nie wiem co ma do tego "prawackie zaprzaństwo" ale ja osobiście krytykuję i banderowców i wszelkich wyznawców Stalina.

To porównaj obecnośc tej pamieci na głównej wykopu. Nawet kiedys sprawdząłem i nie było niusa w rocznice rozpoczecia deportacji


Wykop nie jest wyznacznikiem niczego to po pierwsze. Po drugie mamy mnóstwo znalezisk/wpisów dotyczących deportacji, operacji polskiej NKWD czy też Katynia jest to porównywalne z banderowskimi zbrodniami. Problem jest taki, że pisząc o tych drugich tacy jak ty podnoszą lament "znowu Wołyń, dajcie już spokój" i próbujecie pogrzebać prawdę
  • Odpowiedz
@marcelus: Nie dokałdnie tak. Do autentycznych wspołczesnych ofiar rzezi wołyńskiej dołaczaja prawdizwe ruskie trole i eksploatuja temat.
Natomiast mniejsza popularnosc tematu wynika z masowosci i sposobu diząłania tych srodowiska. Wdowy katyńskie to były staruszki działajce na uboczu w wyważony sposób. Część aktywistów od Wołynia dziąła agresywnie, wchodza w politykę, sa popularni w mediahc społecznosciowych.
Dodatkowo mord katyński został przykryty przez katastofę smoleńska. Nawet próby negowania winy NKWD w mediach rosyjskich
  • Odpowiedz
Nie pisałeś o przestrzeni internetowej, pisałeś w formie wyrzutu jak można pisać o Wołyniu.Już któryś raz kłamiesz i manipulujesz nie jesteś człowiekiem wiarygodnym. Ba śmiem sądzić, że twoje konto nie prowadzi jedna osoba, bowiem czasem pojawiają się rzeczowe odpowiedzi innym razem bełkot pełen błędów, bez spójnej narracji i żadnych argumentów.


@brusilow12: Masz jakieś urojenia. Mówj wpis nie zawierał wyrzutu a jedynie opis. Zreszta sobie zobaczyłem twoja działalnosci i widze do
  • Odpowiedz
@szurszur: ale ty jesteś kłamliwą gnidą.

W Katyniu zginęło dużo przedstawicieli elity, ci ludzie znaleźli się na zachodzie po wojnie. Temat był mocno podkreślany na emigracji polskiej, podłapany też przez zachodnie elity jako antysowiecki.

Na Wołyniu ginęli biedni chłopi, nie dotyczył on polskiej emigracji bezpośrednio, w kraju nie możńa było o tym mówić. Pierwsze publikacje o tej zbrodni pojawiły się dopiero w latach 90. Zawsze był to też temat poświęcany na rzecz dobrych relacji z Ukrainą. Nie jesteś głupi, musisz sobie z tego zdawać
  • Odpowiedz
@marcelus: Ale zabawny jestęs zarzucasz mi kłamstwo piszesz ogólny wpis z którym ja sie w sumie zgadzam a potem piszesz kolejny w którym tęz zarzucasz jakies wydumane kłamstwo nie uzasadniajac na czym polega.

Nikt nie ma wątpliwości że Rosjanie kłamią w sprawie Katynia. Przespałeś fale oburzenia na kłamstwa historyczne Putina?


@marcelus: Ale tu znowu manipulujesz, bo Putin mówił o czym innym niż Katyń. Czyli ja napisałem o pomijaniu kłamstw na temat Katynia w ros tv a Ty piszesz, ''ale przecięz potępiono Putina za kłamstwa''. Tak ale to nie było o Katyniu.
Czyli obrażasz mnie i manipulujesz aby wybielać coraz częstsze
  • Odpowiedz
@szurszur: Od wielu lat promuję historię na wykopie, piszę zarówno o zbrodniach rosyjskich jak i ukraińskich. Wszystko zgodnie z polską racją stanu w przeciwieństwie do ciebie upadliński trollu.
  • Odpowiedz
@marcelus: Przeicez udowodniłem czarno na biąłym.
Ja napisałem:

Nawet próby negowania winy NKWD w mediach rosyjskich czasem przechodza w Polsce bez echa. Nie jest to niekiedy pokazywane w naszych mediach.


Ty manipulujesz bo w
  • Odpowiedz
@Al-3_x: Chciałbym powiedzieć, że wystrugałeś sobie chochoła, bo nasze kulturowe dziedzictwo – sztuka i historia – są tak mocno zorientowane na przypominanie krzywd doznanych od kolejnych mutacji państwa moskiewskiego, że aż dziwi mnie, jak można zestawiać obie te kwestie, tj. Wołyń i zbrodnie Rosjan, ale możliwe, że ostania dekada nieco zaburzyła tę perspektywę. Dlaczego? Odjazd światopoglądowy Zachodu może nie uczynił w oczach sporej części Polaków katechona z Putina, a z
  • Odpowiedz
@pod_sloncem_szatana: Powinienem skonkretyzować, że rozchodzi mi się głównie o sytuacje sprzed paru lat, gdzie ciągle zaczęty był proces wyciągania sprawy Wołynia i Bandery. I to nie tyle w przestrzeni publicznej co w internecie albo na wykopie. Obecnie co chwilę widzę nowe nasilenie wspominania Bandery. WIęc dla równowagi uznałem, że dobrze byłoby poprzypominać zbrodnie innego bratniego narodu.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_:

Na mordowanie nikt sobie nie zasługuje... ale mordowaliśmy też Ukraińców? Chcieliśmy ich spolszczyć i wynarodowić? Niszczyliśmy cerkwie i siłą nawracaliśmy ich na katolicyzm?


Jak można wynarodowić naród, który jeszcze się nie uformował? Można słusznie zarzucać nam stosowanie niewłaściwych środków czy błędne działania, ale nie sam kierunek, tymczasem w Twojej wypowiedzi pobrzmiewa – poudaję trochę, że nie wiem, jakim trollem jesteś – przekonanie, że w ogóle nasza obecność na wschodzie
  • Odpowiedz