Wpis z mikrobloga

@Al-3_x od kiedy ktoś nie wyciąga Katynia albo rozbiorów?

Ja #!$%@?, co to w ogóle za konstrukcja. Sprawa Katynia ciągnie się od wielu lat, jest wciąż przypominana.
  • Odpowiedz
@marcelus: O wykopek, realizujacy propagandowe cele Rosji jak zwykle nie chce dyskutowac merytorycznie.
Jak chcesz dyskutowąc z tym co tu napisałem to zacytuj i zapraszam do dyskusji.
  • Odpowiedz
@szurszur gardzę takimi typami jak ty, którzy robią z każdego upamiętniającego Wołyń rosyjska onuce. Przy tym #!$%@? takie rzeczy że deportacje do sowietów to jest niszowy temat w Polsce
  • Odpowiedz
@marcelus: Ja robie to dlatego, że cyklicznie wchodzisz do tematów gdzie coś napisałem i nie dyskutujac z trescia wrzucasz ataki na mnie. Często są to zwykłe kłamstwa co już zostało nie raz wykazane gdy nie chciałeś swoich zarzutów udowodnić.
Po pewnym czasie postanowiłem, że bede sie zachowywał wobec Ciebie tak Ty wobec mnie czyli jak zaczniesz bede wrzucął posty zawierajace wyłącznie personalne i bolesne jak widze ataki.
  • Odpowiedz
Przy tym #!$%@? takie rzeczy że deportacje do sowietów to jest niszowy temat w Polsce


@marcelus: Nie pisąłem o samych deportacjach, ale okrutnych metodach zabijania podczas nich , w tym dzieci. To nie sa znane sytuacje, o niektórych słyszłaem tylko raz w życiu z wydanych wspomnień zesłanej osoby. Zestaw to z powszechnie dostępnymi relacjami z Wołynia i zobaczysz, że mam rację.
  • Odpowiedz
@szurszur nigdy mi nie wykazałes żadnych kłamstw.

Natomiast ty przedstawiasz bałamutna narrację tak jak tutaj, że deportacje do ZSRR to jest niszowy temat. Cała ta narracja że w Polsce nie pamięta się o zbrodniach rosyjskich/sowieckich, a wypomina się zbrodnie UPA jest z gruntu fałszywa. A ty ja właśnie propagujesz.

Co na to odpowiesz?
  • Odpowiedz
Natomiast ty przedstawiasz bałamutna narrację tak jak tutaj, że deportacje do ZSRR to jest niszowy temat.


@marcelus: Przeicęz już napisąłem posta powyżej - po prostu nie zrozumiałes o czym pisałem. Nie pisąłem, że deportacje sa niszowe, ale okrutne metody zabijania jakie sie podczas nich zdarzały.
  • Odpowiedz
@szurszur:

Bo nie ma organziacji wąłkujacych rozbiory itd tak jak organizacje kresowe wałkujace Wołyń.


Pewnie dlatego, że żyją świadkowie rzezi wołyńskiej i pomimo upływu prawie 80 lat przekazują informacje o bestialstwie banderowców z pokolenia na pokolenie i z niepokojem patrzą na obecną sytuację. Rozbiory miały miejsce ponad 200 lat temu i zostały wyparte przez inne
  • Odpowiedz
@szurszur okrutne zabójstwa podczas deportacji? Ile ofiar one pochłonęły? Ludzie ginęli z wycieńczenia, zwykle już na miejscu, ale rzadko byli celowo zabijani. Zbrodnie tego typu w czasie pierwszej okupacji sowieckiej to Katyń i masakry więzienne. Cała okupacja sowiecka (1939-41 i 45-46) pochłonęła ok. 150 tys. ofiar po stronie polskiej.

Natomiast ludobójstwo UPA to mord 100 tys. osób w l. 1943-1945, i kilkaset tysięcy zmuszonych do ucieczki (300-500 tys. osób).

Zbrodnie jak
  • Odpowiedz
Argument nie bardzo pasuje do wywodu, zatem ja napiszę że gdyby rajd śladami Bandery który miał odbyć się w 2009 roku, a został zablokowany odbył się dzisiaj to ty razem z kolegami byś był jednym z jego organizatorów w czasie przejazdu przez Polskę xD


@brusilow12: Nie. Widzisz ja byłem zarówno przeciw rajdowi Bandery jak i rajdowi Nocnych WiIków i to jest jedyna akceptowalna postawa. A prawackie zaprzaństwo krytykowało rajd Bandery, ale juz nocne Wilki negujace Katyń i czczace Stalina chetnie wpusciłoby do Polski.
Argument pasuje do tematu. Pokazuje, że nawet środowiska propagujace pamiec o zbrodni katynskiej sa zdolne do bratania sie z wyznawcami Stalina negujacymi wine ZSRR w tym mordzie.

@marcelus: Przeicęz nie tylko o liczne chodzi. Na tej propagowanej liscie sposobów zabiajnia w rzezi wołyńskiej sa podane przykłądy
  • Odpowiedz
@szurszur

Przecież nocne wilki to propagowały środowiska proruskiej narodowej prawicy, z kręgu myśli polskiej, najwyższego czasu, generalnie postpaxowcy. Esktrapolowanie ich działań na całą polską prawicę to jest jakieś nieporozumienie.

Brutalność zbrodni wołyńskiej jest propagowana bo to dużej w mierze prawda, te mordy były wyjątkowo brutalne. Podobnie podkreśla się brutalność ludobójstwa Tutsich. Albo tak zwany strzał katyński, który stał się synonimem strzału w tył głowy. Nie ma w tym żadnego spisku i
  • Odpowiedz
@marcelus: Braun jeszcze popierał wpuszczenie NW, a to już znane lico.
Ja pisąłem przecięz , że brutalnosc jest jednym z powodów szerokiego rozpowszechniania tych info. Aczkolwiek zwróciłem uwagę, że niektóre bardzo aktywne profile jednoczesnie promowały retoryke prorosyjską, a to rodzi wątpliwosci co do prawdziwych intencji.

Albo tak zwany strzał katyński, który stał się synonimem strzału w tył głowy. Nie ma w tym żadnego spisku i dobrze o tym wiesz.


@
  • Odpowiedz
@szurszur nikt nie przeczy że pewna część prawicy (Braun, postpax itd.) to ruskie onuce.

A spisek o którym mówię to jest to co sugerujesz, że ktoś na siłę promuje brutalność rzezi wołyńskiej, umniejszając brutalność innych zbrodni. Nie jest to prawdą
  • Odpowiedz