Wpis z mikrobloga

Czy oni coś sugerują? Czy też ta nazwa "lokata rentierska" to tylko zbieżność i przypadek?

PS: Jeżeli banki dają 6% na 3 lata, to niestety jest to zła wiadomość dla kredyciarzy - oznacza to, że wysokie stopy procentowe chwilę z nami zostaną... taką dłuższą chwilę, tak z 2-3 lata ;D Dla całego rynku nieruchomości z resztą też jest to niezbyt nieciekawa perspektywa ;D

#nieruchomosci #oszczedzanie #lokaty
haha123 - Czy oni coś sugerują? Czy też ta nazwa "lokata rentierska" to tylko zbieżno...

źródło: comment_16531520763ufdsatEvhwCOl5o368O0e.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@haha123:

ta nazwa "lokata rentierska" to tylko zbieżność i przypadek?

Nie jest to żaden przypadek, lokaty pod taką nazwą istniały od dawna (dużo dłużej niż pęka bańka na nieruchomościach xd) gdyż, uwaga, rentierzy to osoby utrzymujące się z dochodu pasywnego płynącego od posiadanego kapitału a więc w szczególności ludzie trzymający pieniądze na lokatach. Ot cała tajemnica
  • Odpowiedz
@ZdeformowanyKreciRyj: o kurde, nawet o tym nie wiedziałem ;D W takim razie w sumie też mógłbym być już rentierem - same odsetki od moich depozytów już spokojnie by mi wystarczyły na życie ;D

Ale jaja. Ja, rentierem xD Nigdy bym nie przypuszczał, że nim zostanę.
  • Odpowiedz
@haha123:
Kiepska oferta bo mrozisz kapitał na 3 lata jak nie chcesz utracić odsetek. A przez te 3 lata może zdarzyć się wszystko. Przy takich warunkach to powinno być w obecnej sytuacji 18% minimum.
Już lepiej wypadają obligację gdzie tracisz tylko 0.7% przy wyjściu.
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: nigdzie nie napisałem, że to dobra oferta. Bardziej mi chodziło o to, że jeżeli bank daje 6% na 3 lata, to oznacza to, że przez 3 najbliższe lata stopy procentowe będą się kręciły właśnie w pobliżu 6%.

Bank przecież nie jest głupi i nie będzie nikomu dawał zarobić swoim kosztem - bank na tej lokacie 6% na 3 lata też musi zarobić ;D
  • Odpowiedz
, to oznacza to, że przez 3 najbliższe lata stopy procentowe będą się kręciły właśnie w pobliżu 6%.


@haha123: a skąd komercyjny bank ma wiedziec na jakim poziomie beda stopy?
  • Odpowiedz