Wpis z mikrobloga

@Bakardi: policz ile energii zużywasz i czy planujesz jakieś zmiany typu klima czy pompa ciepła.
Inwestycja boli, ale potem się człowiek cieszy jak rachunki za prąd są 200zl rocznie i niewiele wzrosną w razie co.
Załapałem się na stare rozliczenie i w tym roku powinienem się zamknąć w 1000zl rocznie za prąd i ogrzewanie. Redukcja o 6-7 tys rocznie
  • Odpowiedz
@losmarte: Czyli źle policzyli w WN? - https://wysokienapiecie.pl/69287-fotowoltaika-w-polsce-po-zmianach-co-bedzie-jej-motorem/ Prosument sprzedaje więc energię po cenie „hurtowej”, miesięcznej średniej z rynku dnia następnego (RDN), a od lipca 2024 roku – po cenach godzinowych. Natomiast kupuje od swojego sprzedawcy energię po cenie „detalicznej”, z wszystkimi opłatami, zgodnie z taryfą. Co do zasady, prosument sprzedaje więc energię taniej, a kupuje drożej. Przy obecnych wysokich cenach giełdowych i regulowanych taryfach dla gospodarstw domowych, ta różnica
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@testerwykop: te ceny które podałem, są cenami urzędowymi. Jeśli nie podpiszemy umowy z hurtownikiem, taka kasę dostaniemy. Nic więcej. Jeśli zawrzemy umowę z hurtownikiem, to w tym roku możemy dostać np 36 groszy. Raczej więcej nikt nie zapłaci. Oczywiście będzie drożej w przyszłości.
  • Odpowiedz
Uff już myślałem, że tak ceny spadły, a ja dalej proponuje 6kW za 25k. (6kW->14 sz.). Jeśli proponowali 25k za 8 paneli (okolice 4kW) to mogę spać spokojnie.


@testerwykop: 6 kW za 25k? to mi chłop z columbusenergy na 7.5 kW wycenił na 35 tys wliczając, że odliczę sobie 7 tys podatku i 4k dotacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli jakoś 46k - aż taką marżę
  • Odpowiedz
@Masterex2: A nie możesz założyć sobie sam? Przecież to nie jest fizyka rakietowa, weź tylko elektryka z uprawnieniami żeby ci zabezpieczenia zamontował i zapłacisz pół ceny. Mnie bez dotacji i wszystko z 23%Vat instalacja 10KWp kosztowała 27tys zł. W tym elektryk 300zł za podpisanie się bo ja zabezpieczenia i podłączenie do rozdzielnicy też robiłem sam Mało tego to jest instalacja na mikrofalownikach które są droższe od falownika stringowego.
  • Odpowiedz