Wpis z mikrobloga

Obejrzałem wszystkie odcinki z 3 sezonu Miłość, śmierć i roboty na #netflix i to moje podsumowanie.

1. Trzy roboty: Droga ucieczki - kontynuacja historii z 1 sezonu. Animacja całkiem przyzwoita, humor w porządku. 6/10
2. Niekomfortowa podróż - świetna historia. Wizualnie momentami mogło być lepiej oraz brak w tej opowieści czegokolwiek futurystycznego, ale naprawdę wciąga. 7,5/10
3. Puls własny maszyny - przedstawiciel tagów ##!$%@? Straszny patos, nuda i styl animacji, który mi nie poszedł. 4/10
4. Noc minitrupów - całkowity przerost formy nad treścią. 2/10
5. Kill Team Kill - nie najgorsza historia i mnóstwo krwi. Na tle konkurencji nie jest źle, ale to wyłącznie nie dobrze świadczy o reszcie. 5.5/10
6. Rój - na takie coś czekałem. Wizualnie najwyższa półka, ciekawy projekt świata i pomysł na historię. 8/10
7. Szczury Masona - całkiem przyjemna animacja. Brakło może jej tylko trochę głębi historii. 6.5/10
8. Pogrzebani w podziemnych korytarzach - technicznie najlepiej wyglądający odcinek. Tajemnicza opowieść, niegłupie postacie i można się wciągnąć. 7/10
9. Jibaro - dziwna płynność i dźwięki animacji przez co jej oglądanie trochę mnie męczyło. Chaotyczny montaż i szybkie cięcia też nie pomagały. Pomysł może jakiś był, ale ostatecznie wyszło średnio. 5/10

Ogólnie jestem rozczarowany. Brak ciekawych form oraz interesujących historii. Opowieści z pierwszego sezonu potrafiły przedstawić oryginalne światy i dobre plot twisty, a do tego zaskoczyć stylem animacji. Nie warto było. Wszystkie odcinki to pójście na skróty i utartymi schematami. #seriale #miloscsmierciroboty #lovedeathandrobots
  • 8
  • Odpowiedz
@Irritum: E tam mi się 4 odcinek podobał...nawet się uśmiałam xD Najciekawsze i najładniejsze imo 2, 8 i 9 (tylko tej płynności bym się przyczepiła bo dźwięki miały sens mimo że nie były przyjemne). 1, 4 i 7 fajny humor. Tylko 3 i 5 mi się nie podobały
  • Odpowiedz
@Irritum: seria nie powtórzyła rewelacyjnego sukcesu sezonu pierwszego, ale też nie zaliczyła fiaska sezonu 2 moim zdaniem 3 sezon to w znacznej większości bardzo dobre animacje i ciekawe historie. Nie wiem czemu Jibaro dostało od Ciebie tylko 5/10 jak dla mnie historia głuchego konkwistadora w którym #!$%@? się syrena jest genialna i na pewno będę do niej wracał i obejrzę coś jeszcze tego studia ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Irritum: U nas w teamie (grafikow) Jibaro top. Rozumiem ze dla zwyklego Kowalskiego mogl byc nudny i meczacy ale serio od strony artystycznej sztosiwo :P
  • Odpowiedz
@Irritum: Obejrzałem ostatnio, jak dla mnie najsłabszy sezon i czuję się rozczarowany. Najciekawsze 2 i 7, reszta taka sobie. Ostatni mnie niesamowicie zmęczył, ten montaż, te ujęcia były mega chaotyczne.
  • Odpowiedz